M jak Mieszkanie - 2020-10
Autor: zdjęcie: Photographee.eu/Shutterstock.com <p>W M jak Mieszkanie 10/2020 prezentujemy przytulne wnętrza w różnych stylach – zachęcające do wypoczynku, nasycone kolorami, bliskie naturze. W dziale ARCHITEKT RADZI podpowiadamy, jak sprawić, by 42-metrowe mieszkanie wydawało się znacznie większe. Kupujemy meble do kuchni – wygodne i dobre jakościowo. Radzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze zabudowy. Przedstawiamy 8 modnych aranżacji łazienek. Zdradzamy 12 sposobów na spokojny sen. Zaglądamy też do kolorowego królestwa Jadzi i Klimka, dzieci aktorskiej pary: Romy Gąsiorowskiej i Michała Żurawskiego. A na ostatniej stronie SPOTKANIA zachwycamy się ceramicznymi pracami Malwiny Konopackiej.</p>
M jak Mieszkanie 10/2020

W M jak Mieszkanie 10/2020 prezentujemy przytulne wnętrza w różnych stylach – zachęcające do wypoczynku, nasycone kolorami, bliskie naturze. W dziale ARCHITEKT RADZI podpowiadamy, jak sprawić, by 42-metrowe mieszkanie wydawało się znacznie większe. Kupujemy meble do kuchni – wygodne i dobre jakościowo. Radzimy, na co zwrócić uwagę przy wyborze zabudowy. Przedstawiamy 8 modnych aranżacji łazienek. Zdradzamy 12 sposobów na spokojny sen. Zaglądamy też do kolorowego królestwa Jadzi i Klimka, dzieci aktorskiej pary: Romy Gąsiorowskiej i Michała Żurawskiego. A na ostatniej stronie SPOTKANIA zachwycamy się ceramicznymi pracami Malwiny Konopackiej.

NOWY NUMER

[mjakmieszkanie-issue-generator] - Zajawka kup dostęp - górna

Kup dostęp
M jak Mieszkanie - zajawka 06/2020
Spis treści M jak Mieszkanie 10/2020
nowości

Polecamy modne meble i dodatki

moodboard

Łączy nowoczesny design z historycznymi formami. Uspokaja aranżacje stonowaną kolorystyką, organicznymi wzorami. Trafia w gust osób ceniących elegancję. W twój?

trendy

Gdy potraktujesz wnętrze jak białe płótno malarskie, na którym zaznaczysz geometryczne kontury mebli oraz plamy kolorów, w twoim domu może powstać istne dzieło sztuki. Pastele, grafiki, powtarzające się motywy prostokątów i kół spotęgują artystyczny efekt.

Kolaż stylu holenderskiego z elementami orientu i loftu. Po sąsiedzku jedwab, szkło, sklejka oraz beton. Przeciwieństwa, które pięknie się uzupełniają.

tak mieszkamy

Znajomym Joanny i Mariusza bardzo się podoba kolorystyka ich mieszkania, ale mówią, że nie mieliby odwagi zastosować podobnej u siebie. – A my najlepiej się czujemy wśród nasyconych barw. Przypominają nam ukochane dalekie podróże – tłumaczą właściciele, którzy nie wyobrażają sobie życia we wnętrzach neutralnych.

Na ścianach białe tynki wapienne jak na greckiej wyspie Mykonos. Etniczne dekoracje i plecionki niczym z Afryki lub Australii. Płytki w kuchni i łazience prosto z Maroka, a drewno eukaliptusowe na klatce schodowej z RPA. Niemal w każdym wnętrzu egzotyczne rośliny. Gdzie jesteśmy? W domu we Wrocławiu. Tu naprawdę można odpocząć!

To było prawdziwe olśnienie – i sygnał do działania. Żyrandol, który Adam dostrzegł wśród mnóstwa inspiracji podsuniętych przez projektantkę, zdecydował o kolorystyce wnętrz. Wystarczyło sprowadzić go z zagranicy, dopasować resztę wyposażenia i... mieszkanie gotowe.

pasują do wnętrza

Mieszkanie Joanny i Mariusza ma niepowtarzalny charakter. O wyjątkowości wystroju decydują nasycone niebieskości oraz ciepłe odcienie koloru żółtego. Na uwagę zasługują również wzory.

Ten wrocławski dom jest kwintesencją przyjaznego stylu. Wyróżnia się swobodną elegancją i wakacyjnym luzem. Biel zestawiona z drewnem oraz naturalnymi dodatkami gwarantują lekkość, przytulność we wnętrzu.

Warszawskie mieszkanie Adama urządzone jest w duchu surowej elegancji. Modnym odcieniom zieleni, które decydują o charakterze wnętrza, towarzyszą proste meble, drewno, czerń i szarości.

promocja

Czasami w kuchni wiele się dzieje, powstaje kilka dań naraz. By uniknąć stresujących sytuacji i odnosić same sukcesy kulinarne, warto zdać się na pomoc specjalistki – nowej płyty indukcyjnej 2.0 marki Amica.

Wygodne, bezpieczne i ekologiczne. Tak w trzech słowach można opisać kominki gazowe nowej generacji. Ich eksploatacja nie wymaga dużych nakładów czasu i energii, więc możemy skupić się na tym, co ważne. Ale to tylko część ich zalet.

architekt radzi

Właściciele tego mieszkania potrzebowali więcej przestrzeni na 42 m². Pod żadnym pozorem nie chcieli jednak łączyć kuchni z salonem i holem. Co zaproponowała im architektka? Zerknij na plany i aranżacje.

rekomendacje

Nasz redakcyjny znak jakości „Rekomendacja 2020” z przyjemnością przyznajemy kolekcji wodoodpornych paneli Rocko firmy Kronospan. Dzięki zaawansowanym technologiom perfekcyjnie imitują naturalne drewno lub kamień, do tego mają mnóstwo zalet użytkowych.

kupujemy

Ładny styl połączony z wygodą i jakością to przepis na zabudowę, która posłuży ci przez lata. Pamiętaj także o swoich upodobaniach i nawykach podczas gotowania, a organizacja codziennych zajęć w tym wnętrzu będzie przebiegać sprawnie, bezstresowo i miło.

Kąpiel w aromatycznej pianie, orzeźwiający prysznic czy poranna toaleta? Zawsze liczy się styl. Przygotowaliśmy 8 zestawień złożonych z mebli, sanitariatów, armatury i dodatków, które uprzyjemnią ci czas spędzony w łazience. Każde w innym klimacie, pełne wzorów i kolorów

radzimy

Czy to nocny wypoczynek, czy poobiednia drzemka – zasługujesz na najlepsze warunki do relaksu. W ich stworzeniu pomoże ci wygodne łóżko, ale nie tylko… Znaczenie mają też wystrój sypialni i twoje nawyki.

Nawet malutkie wnętrze na poddaszu będzie wydawać się bardziej przestronne, gdy zamontujesz w nim okna dachowe. Pomieszczenie zyska światło dzienne, a ty poczucie komfortu i romantyczne widoki nad głową. Zanim kupisz okna, zobacz, co wziąć pod uwagę, by stworzyć idealne miejsce do odpoczynku.

Czy urządzanie pokoju dziecka może odbywać się tak sprawnie jak ustawianie scenografii w przerwie przedstawienia? Teraz tak – dzięki projektom gotowym. Nie wierzysz? Spójrz. Kurtyna w górę!

pokój dziecka

Roma Gąsiorowska, znana i lubiana aktorka, przywiązuje ogromną wagę do każdej swojej roli. Za najważniejszą jednak uznaje rolę mamy. Dla Jadzi i Klimka niedawno na nowo urządziła przytulne wnętrze, które sprzyja ich rozwojowi. Dobrze się tu czuje także reszta domowników.

przegląd

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku.

spotkania

Malwina Konopacka mówi, że jej charakter najlepiej oddają ceramiczne obiekty. My widzimy w nich spontaniczność, żart, błyskotliwość, otwartość i odwagę. Konsekwentne szukanie nowych twórczych przestrzeni.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum

NOWY NUMER

[mjakmieszkanie-issue-generator] - Zajawka kup dostęp - dolna

Kup dostęp
M jak Mieszkanie - zajawka 06/2020