M jak Mieszkanie - 2019-04
Autor: Globalo (okap Mirida 60.3 White), @smyk_w_kuchni_blog <p>W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie wiosna! To czas na metamorfozy wnętrz. Przedstawiamy pomysły na dekoracje okien oraz nowy styl twojego salonu. Przygotowujemy się do Wielkanocy i zmieniamy kuchnię na bardziej nowoczesną, lepiej wyposażoną.</p>
M jak Mieszkanie 4/2019

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie wiosna! To czas na metamorfozy wnętrz. Przedstawiamy pomysły na dekoracje okien oraz nowy styl twojego salonu. Przygotowujemy się do Wielkanocy i zmieniamy kuchnię na bardziej nowoczesną, lepiej wyposażoną.

Spis treści M jak Mieszkanie 04/2019
NOWOŚCI

Polecamy modne meble i dodatki

MOODBOARD

Odcień jasnej zieleni z kroplą niebieskiego – choć subtelny, ma też siłę przebicia. Wprowadza świeżość do wnętrz, uspokaja aranżacje.

TRENDY

Porcelana, metal i szkło świecą przykładem. Projektanci odświeżają ich kształty. Przy pomocy złoceń, trójwymiarowych wzorów czy detali – ze zwykłych przedmiotów czynią domowe dzieła sztuki.

Motywy kwiatowe niczym z dzieł flamandzkich mistrzów. Pełne szczegółów i naturalnych barw. Z płócien w muzeum przeniosły się do współczesnego salonu – wprost na filiżanki, lampy, dywany…

TAK MIESZKAMY

– Okna wielkie na całe ściany, widok z trzeciego piętra – cudowny. Filmowe wschody i zachody słońca, mnóstwo światła, drzew, ptaki, cisza… I to wszystko w środku miasta! – Magda jednym tchem wymienia mocne strony mieszkania, które przesądziły o jego zakupie.

Czarna zabudowa kuchenna, mocna zieleń w sypialni – rozwiązania, które z pozoru mogą wydawać się ryzykowne, u Katarzyny i Łukasza sprawdziły się doskonale. Kluczem do sukcesu okazało się… światło.

We Wrocławiu Muchobory są dwa: Mały i Wielki. To na tym drugim kilka lat temu mieszkanie kupili Karina i Łukasz. – Zdecydowaliśmy się na nie, ponieważ mieliśmy możliwość zaaranżowania go pod nasze potrzeby jeszcze na etapie projektu – mówią. Ich 89 metrów kwadratowych uwodzi prostotą i przestrzenią.

PASUJĄ DO WNĘTRZA

Jasne tapicerowane meble. Stoły i krzesła na smukłych nóżkach. Dużo bieli i naturalnego drewna…Aranżacja mieszkania Magdy wyróżnia się delikatnością. Pozwala odetchnąć od codziennego zgiełku.

Ciemnej zabudowie kuchennej w mieszkaniu Katarzyny i Łukasza towarzyszą głębokie odcienie zieleni w sypialni i kropla różu w salonie. Całość rozświetlają dodatki w kolorze złota.

Mieszkanie Kariny zdradza jej zamiłowanie do czystych form. Wiemy też, że ulubionymi kolorami właścicielki są zieleń, biel i czerń. We wnętrzu nie brakuje drewnianych i miedzianych dodatków.

ARCHITEKT RADZI

Gdy jest za mała, nieustawna albo utrudnia ciągi komunikacyjne, warto ją „przesunąć”, „przenieść” w inne miejsce. Nie tylko łazienka, lecz także całe mieszkanie, zyska dzięki temu na funkcjonalności.

DEKORUJEMY

Przynajmniej raz w roku zapominamy o sztywnych konwenansach i powadze podczas dekorowania domu. Wielkanoc to świetna okazja, by spuścić z tonu i dać się ponieść wyobraźni. Barwne pisanki, świeże kwiaty, zabawne figurki czy nawet foremki do pieczenia babek pozwolą nam wyzwolić pozytywną energię.

RADZIMY

Teraz ma być prosto, bez ozdobnych upięć i klamer. Wbrew pozorom nie znaczy to mało efektownie. Projektanci kładą nacisk na wzory i kolory, jakość tkanin, ich intrygujące zestawienia. Liczą się także udogodnienia w obsłudze okiennych osłon. Sprawdziliśmy, co proponują producenci.

Żaluzje, rolety i zasłony dobrze chronią pokój najmłodszych przed przegrzewaniem, ale są sterowane sznurkami i koralikami, a te mogą stwarzać ryzykowne dla pociech sytuacje. Firma ANWIS stosuje rozwiązania, które temu zapobiegają.

Czy sprzątanie może być czystą przyjemnością? Jak najbardziej! Wystarczy mieć w domu odpowiednich pomocników, dzięki którym wszelkie prace odbywają się sprawniej. Mowa o sprzętach i akcesoriach.

KUPUJEMY

Coraz cieplejsze, dłuższe dni to dobra okazja do odświeżenia pokoju dziennego. Idziemy w stronę lekkich tkanin, jasnych kolorów oraz intrygujących dodatków. Dołączysz? Zapraszamy!

KUCHNIA

– Na co dzień to moje centrum dowodzenia. Wydaję posiłki niczym bufetowa – żartuje Ewelina. – Sytuacja zmienia się w weekendy, kiedy wyspę opanowują mąż z dziećmi. Wspólnie przygotowują najlepsze na świecie pizze lub sushi.

REKOMENDACJE

Lodówka VacPac Pro marki Sharp z modułem pakowania próżniowego pomaga przeciwdziałać wielu problemom – domowym i globalnym, od wzrostu wydatków na jedzenie po marnotrawstwo żywności. Ułatwia życie na co dzień i od święta, ponadto zachęca do poszerzania horyzontów kulinarnych. A przede wszystkim dba o nasze zdrowie.

REMONTUJEMY

Jej urządzenie to prawdziwe wyzwanie. O efekcie decyduje bowiem nie tylko styl, kolorystyka, lecz także ergonomia oraz dobór tworzyw, które sprzyjają pracy i utrzymaniu czystości. Nie tracą też dobrej formy. Podpowiadamy, jak sobie z tym zadaniem poradzić.

POKÓJ DZIECKA

– A to niespodzianka, jednak dziewczynka! – zaśmiała się Patrycja. Wcześniej sądziła, że na świat przyjdzie chłopiec i pomalowała pokój na kolor miętowy. W oczekiwaniu na małą Florcię musiała wprowadzić kilka poprawek do swojego projektu.

CZYSTE POWIETRZE

Oczyszczone i odpowiednio nawilżone powietrze gwarantuje nam dobrą formę w ciągu dnia, a w nocy – efektywny wypoczynek. Jak to osiągnąć? Są na to bardzo proste sposoby dla każdego!

PRZEGLĄD

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum

NOWY NUMER

[mjakmieszkanie-issue-generator] - Zajawka kup dostęp - dolna

Kup dostęp
M jak mieszkanie 03 2021