NOWY NUMER
W 10 wydaniu M jak Mieszkanie prezentujemy zachwycające lampy, które tworzą styl domu i dobrze oświetlają wnętrza. Zaglądamy do małych kawalerek o powierzchni 18 i 25 m². Dbamy o czyste powietrze w mieszkaniu. Proponujemy nowoczesne technologie poprawiające nasz codzienny komfort. Stawiamy na kolory jesieni – ceglaste i rdzawe odcienie, rozświetlone kroplą miedzi. Sprawdzamy, jakie sprzęty przydadzą się nam podczas robienia przetworów. Urządzamy kuchnie w pięciu modnych stylach. A w dziale Zrób to sam podpowiadamy, jak wykonać wieszak na klucze. Poza tym, jak w każdym numerze, wiele inspiracji, porad. Zgodnie z naszym hasłem: M jak Mieszkanie – piękne wnętrza blisko Ciebie.
Polecamy modne meble i dodatki
Cenisz dobry design, ale nie lubisz przepłacać? TK Maxx ma dla ciebie świetną wiadomość. We wrześniu do sklepów trafi wyjątkowo dużo produktów dla domu – w każdym stylu, na każdą kieszeń, do każdego wnętrza. Warto polować na gorące okazje!
Samsung The Frame to telewizor zupełnie wyjątkowy. Gdy go wyłączysz, zamiast czarnego ekranu zobaczysz ulubione fotografie, nowoczesne grafiki lub obrazy pochodzące z renomowanych światowych muzeów. Dzięki minimalistycznej ramce będzie przypominał prawdziwe dzieło sztuki.
Ogromne targi wnętrzarskie, a także wykłady, warsztaty i wystawy osnute wokół hasła „jestem”. Zachęcą, by świadomie podchodzić i do designu, i do życia.
W tym sezonie stawiamy na ceglaste i rdzawe tonacje, rozświetlone kroplą odcienia miedzianego. Ogrzeją nas w chłodniejsze wieczory i poranki.
Moda na bycie fit opanowała też wnętrza. Dzięki cienkim nóżkom, ramkom, prześwitom, ażurowym konstrukcjom oraz jasnym barwom salon zgubił zbędne kilogramy. A my zyskaliśmy więcej światła i przestrzeni.
Decyzję o zakupie tego domu Dorota z mężem podjęli… zanim obejrzeli go w środku. Oczarował ich klimat ulicy i widok elewacji budynku wśród zieleni. Wizyta we wnętrzu była właściwie formalnością. Wiedzieli, że bez względu na to, co w nim zastaną, poradzą sobie z aranżacją.
Mieszkanie, które nawiązuje kolorystyką do fortepianu? Oczywiście, bo to ulubiony instrument muzyczny właściciela. Zaledwie 18-metrowe, ale kompletne. – Less is more – mówi Marcel.
Eklektyczne mieszkanie, które zadziwia bogactwem kolorów, wzorów i form, to istny kalejdoskop wrażeń, przeżyć, miejsc. Nawet najodleglejsze z nich stają się tu tak samo bliskie jak malowniczy Beskid Śląski, rozciągający się za oknem.
W gdańskim domu Doroty nie brakuje antycznych mebli. Bliskie są jej także styl vintage i stonowana elegancja. Wśród drewnianych mebli błyszczą dodatki w kolorze złota.
Ze względu na niewielki metraż i zamiłowania właściciela w mieszkaniu Marcela na warszawskim Mokotowie dominują proste formy. Kolorystyka wnętrza ogranicza się do bieli, czerni i jasnego drewna.
Mieszkanie Wiktorii z widokiem na góry w Szczyrku jest nieszablonowe. Mnóstwo w nim wzorów i kolorów. Przedmioty etno spotykają się z nowoczesnymi i klasycznymi. Tutaj dominuje damski styl.
Czy na wynajem krótkoterminowy, czy na dłużej – w niewielkim metrażu niczego nie można pozostawić przypadkowi. Projekt mikroapartamentu we Wrocławiu to przykład optymalnej funkcjonalności i oryginalnej estetyki dla małej przestrzeni.
Uwodzą formą, kolorem, użytym tworzywem. I zwracają na siebie uwagę nie tylko wtedy, kiedy świecą. Wzmacniają nastrój, podkreślają styl pokoju. Trudny wybór? Spokojnie, pomożemy ci podjąć dobrą decyzję.
Kameralna cicha przestrzeń, w której czas wydaje się zwalniać. Tu w pełni odpoczywasz. Nic cię nie rozprasza, nie stresuje. Jest wygodnie, ładnie i przytulnie. Warto tak urządzić sypialnię. Łatwo powiedzieć? Ale też nietrudno zrobić, gdy przed remontem dokładnie określisz cele i dobrze się przygotujesz do zadań.
Przedpokój to pierwsze miejsce, które wita nas i gości. Tu też uwalnia się energia pupila, gdy wychodzimy z nim na spacer. Jak wykończyć tę niewielką przestrzeń, by dobrze służyła wszystkim domownikom? Pytamy ekspertkę marki VOX.
– Kiedyś nie wyobrażałam sobie, by zgłosić się do architekta wnętrz po projekt mieszkania. Nie może przecież poznać wszystkich moich potrzeb! Tym razem jednak stało się inaczej. W sprawie kuchni zdaliśmy się z mężem na pomoc Agaty. Zupełnie jej zaufaliśmy – opowiada Kasia.
Czasu nie da się zatrzymać, ale już smaki lata i jesieni – jak najbardziej. Owoce oraz warzywa pakujemy w słoje, suszymy, mrozimy, wyciskamy z nich soki. Mądrze przechowujemy, by długo zachowały świeżość. Odpowiednie akcesoria i techniki ułatwiają nam te zadania.
Ten patent świetnie się sprawdza w strefie cokołu zabudowy i nie ma sobie równych. SPACE STEP marki BLUM spełnia kilka funkcji. Jest szufladą, podestem, a dla dzieci siedziskiem. Wykorzystasz go we wszystkich pomieszczeniach, na małym i dużym metrażu. Przydaje się domownikom w każdym wieku. Bez wahania przyznajemy mu znak Rekomendacji!
Zbliża się jesień i okres grzewczy, a wraz z nimi jakość powietrza w naszych domach może się pogarszać. Dlatego właśnie teraz Rekomendacją wyróżniamy 5-sensorowy inteligentny oczyszczacz powietrza Sharp KI-G75EU-W z technologią Plasmacluster, funkcją nawilżania oraz automatycznego czyszczenia filtra wstępnego.
Słynny obraz Jana Vermeera w Toruniu? Tak, w mieszkaniu Katarzyny. – To oczywiście reprodukcja, ale podświetlona, na tle grafitowej ściany, stanowi ważny element wnętrza. Wprowadziła do łazienki wątek sztuki, który rozwinęłam w całym domu – mówi projektantka.
Nie wszystkie rodzaje zanieczyszczeń widać gołym okiem. Im lepiej zdajemy sobie z tego sprawę, tym bardziej dbamy między innymi o to, czym oddychamy. Przedstawiamy urządzenia, które stoją na straży jakości powietrza w mieszkaniu.
Jak dobrze to znasz? Chcesz szybko otworzyć skrzynkę na listy lub drzwi do piwnicy, a klucze… bawią się z tobą w chowanego na dnie szuflady. Zapanuj nad nimi – powieś w równym rzędzie, na własnoręcznie wykonanym wieszaku. Nie dość, że będziesz mieć na nie oko, to jeszcze ozdobisz ścianę w przedpokoju.
Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku
– Uważamy za niezbędne tworzenie rzeczy prostych, które sprawiają, że otoczenie staje się piękne – mówią Kaja i Domenico.
Szukasz innych wydań ?
Sprawdź archiwum