2022-05-1013:09
Tekst Paweł Kaliński Zdjęcia Marcin Grabowiecki Stylizacja Eliza Mrozińska Projekt Małgorzata Górska-Niwińska/MGN Pracownia Architektoniczna
Autor: Marcin GrabowieckiWDZIĘK BARDZO PRAKTYCZNY Wygląda jak tapeta lub mozaika, jednak to szafa ścienna. – Podobne rozwiązanie widziałam w innym projekcie Małgosi. Bardzo mi się spodobało, trzeba było tylko znaleźć odpowiedni motyw – wspomina Agnieszka. Wybrany przez nią wzór został najpierw wyfrezowany, a dopiero potem pokryty farbą. Dzięki temu ma jakość i klasę także oglądany z bliska. Płytka, ale szeroka zabudowa tworzy strefę przechowywania. – Trzymam tu szlafroki, zapasy ręczników, kosmetyki, świece zapachowe – wylicza właścicielka. Akcesoria, z których korzysta na bieżąco, mieszczą się z kolei w odpowiednio zorganizowanych wnętrzach szuflad pod umywalką. – Lubię pomieszczenia schludne i łatwe do uporządkowania. Takie, w których nie leży na widoku zbyt wiele rzeczy. Cieszę się, że tutaj wszystko ma swoje miejsce – podkreśla.
Ten projekt zrodził się z marzeń Agnieszki, właścicielki, o małym prywatnym SPA. I jeszcze… z kilku wspomnień z luksusowych hoteli. W nastrojowym wnętrzu nawet strefa przechowywania podporządkowana została najważniejszej wartości: niczym niezmąconemu relaksowi.
Czy ten artykuł był ciekawy? Podziel się nim!
Subskrybuj, aby czytać dalej.
Sprawdź naszą ofertę. Jakościowe treści dostępne na wszystkich urządzeniach.
Duet, obok którego nie przejdziesz obojętnie. Zielony w odcieniu szałwii do pary z rozbielonym różem. Pyszny jak pudrowe cukierki lub lody śmietankowe. Zapowiedź udanego lata we wnętrzach.
Jak ma się dywan etno do klasycznej sofy i stolika z akcentami industrialnymi? W stylu eklektycznym wszystkie układy są mile widziane. Warto jedynie spiąć je wiodącą, wyrazistą paletą barw.
Krzykliwe kolory i niesprzyjające samopoczuciu materiały wypraszamy z sypialni. W ich miejscu witamy stonowane odcienie granatu lub beżu, doceniamy naturalność drewna, rafii, juty i bawełny. Relaks z elementami boho.
Kasia z Bartłomiejem obejrzeli sporo ofert nieruchomości, zanim zdecydowali się na niecodzienne rozwiązanie – zakup i połączenie dwóch sąsiadujących ze sobą mieszkań. Powstało lokum idealne, które spełniło wszystkie ich potrzeby.
120-letni budynek na poznańskich Jeżycach pamięta zapewne wiele ciekawych historii. – Od kilku lat piszemy swoją – mówi Maria. – Wprowadziliśmy się do mieszkania urządzonego „pod klucz”, ale niekoniecznie w naszym stylu. Dopiero po rearanżacji wnętrz poczuliśmy się naprawdę u siebie.
Czerń i biel, cała gama szarości, ciepłe tony drewna oraz bogactwo efektów świetlnych. W przytulnym mieszkaniu uzdolnionego muzycznie młodego lekarza funkcjonalność łączy się z efektowną prostotą form.
Mieszkanie urządzono w stylu nowoczesnym, z naciskiem na funkcjonalność, bez nadmiaru dekoracji. Właścicielom zależało na uzyskaniu klimatu paryskiego apartamentu.
Mieszkanie na poznańskich Jeżycach zostało zaprojektowane dla czteroosobowej rodziny. Przedmioty vintage przeplatają się z nowoczesnymi, uwagę zwracają piękne połączenia barw.
Krakowskie mieszkanie Damiana to doskonały przykład nowoczesnego klasycznego stylu. We wnętrzu dominuje stonowana kolorystyka, brązy i beże w salonie oraz czerń połączona z bielą w kuchni.
Marka SIDOLUX® stworzyła doskonały produkt do mycia
i pielęgnacji podłóg, inspirując się połączeniem wyjątkowych właściwości perły
z pięknym i subtelnym zapachem kwiatu lotosu.
Wzory gresów, powstałe we współpracy firmy Cerrad z Joanną Przetakiewicz i jej marką La Mania Home, to wędrówka przez świat sztuki, mody i piękna natury.
Standardowe dwa pokoje z oddzielną kuchnią. Układ całkiem dobry, jednak salon nieduży. Czy to problem? Tak, bo właściciele marzą o obszernej strefie dziennej. A w sypialni pragną mieć też biuro i dużo schowków.
Przygotowujemy się do otwarcia sezonu letniego na balkonie i tarasie. Urządzamy miejsca do odpoczynku i jedzenia, dostosowane do małego oraz większego metrażu. Klimatyczne, wygodne, przyciągające domowników. A potem wykorzystamy wszystkie atuty saloniku pod chmurką. Poranna kawa wśród roślin ogrodowych, popołudniowa drzemka w hamaku, kolacja w świetle lamp solarnych? Pełny relaks!
Kolejne sezony przynoszą nowe piękne kolekcje, które zaskakują intrygującymi fakturami, wyszukaną paletą barw czy perfekcyjnym odwzorowaniem motywów z natury. Pole aranżacyjnych możliwości stale się powiększa. By się w tym nie pogubić, przyjrzeliśmy się najświeższym ofertom producentów. Wybraliśmy ceramiczne okładziny na ściany i podłogi – do kuchni, łazienki, salonu, holu.
Co dzisiaj na kolację? W ramach wiosennej „akcji fit” proponujemy kolorowe surówki. Pełne witamin, soczyste, chrupiące. W wersjach wege i nie tylko. Zdradzamy też kilka prostych trików na ich szybkie przygotowanie oraz ładne podanie.
Przystosowanie mieszkania na wynajem do potrzeb właścicieli zwierząt podniesie atrakcyjność i konkurencyjność oferty. Warto odpowiednio przygotować nieruchomość i umowę najmu, aby nie żałować takiej decyzji.
Salon – z racji swojej rangi i reprezentacyjnego charakteru – zasługuje na towarzystwo wyjątkowych lamp. Intrygujących kształtem, materiałem, detalami. A przy tym w pełni użytkowych. Zerknij na 20 inspirujących modeli: z metalu, szkła, tkaniny, drewna. Który rozjaśni twoje wnętrze?
Po jednym na każdą godzinę doby, aby przyjemnie było się budzić do pełnego wrażeń dnia i równie miło po nim zasypiać. Dobrze zaprojektowane przedmioty – piękne, funkcjonalne, a przede wszystkim bezpieczne – dodadzą smaku zabawom, uprzyjemnią naukę, wspomogą rozwój. A może też zapiszą się w najcenniejszych wspomnieniach?
Pyszne, zdrowe i kolorowe surówki wymagają specjalnej oprawy – równie apetycznych naczyń. Wolisz te o nowoczesnym czy klasycznym kształcie? Eleganckie szklane czy zabawne emaliowane? Drewniane w stylu eko, a może lekkie – z tworzywa – w sam raz na piknik? Piękne na okrągło.
Ten projekt zrodził się z marzeń Agnieszki, właścicielki, o małym prywatnym SPA. I jeszcze… z kilku wspomnień z luksusowych hoteli. W nastrojowym wnętrzu nawet strefa przechowywania podporządkowana została najważniejszej wartości: niczym niezmąconemu relaksowi.
Za przeważnie prostymi w formie projektami Mai Ganszyniec stoi skomplikowany i długotrwały proces – od koncepcji do realizacji z jak największą troską o środowisko.