Well-being design 2021

2021-12-06 9:55 Agata Fijołek
Plakat
Autor: redakcja Well-being design 2021

Miesięczniki „Dobre Wnętrze”, „M jak Mieszkanie” i „Moje Mieszkanie” wraz z serwisem Urzadzamy.pl zorganizowały cykl webinarów Well-being Design 2021 poświęcony projektowaniu wnętrz przyjaznych człowiekowi i środowisku. Wydarzenie zaadresowaliśmy do architektów i projektantów wnętrz, którzy pragną jeszcze bardziej świadomie wspierać fizyczny i emocjonalny dobrostan użytkowników.

Spis treści M jak Mieszkanie 01/2022
nowości

Polecamy modne meble i dodatki

moodboard

Plusz, sztuczne futro, welur oraz sztruks na dobre rozgościły się w sypialniach i salonach. Miłe w dotyku tkaniny czy przedmioty przypominające wełnianą plecionkę umilają zimowe chłody.

trendy

Wystarczą cztery kolory w malejących proporcjach: czerń, biel, szarość i beż. Miks klasyki ze stylem rustykalnym, szczypta loftu oraz boho. Materiały? Drewno plus metal i ceramika. Nic więcej! Taka kuchnia oprze się wszystkim nadchodzącym trendom.

Elementy typowe dla lat 60. XX wieku – barwne, zgeometryzowane – dodają współczesnym wnętrzom dynamiki i polotu. Na ich korzyść przemawiają również zalety funkcjonalne.

tak mieszkamy

Odwiedzamy mieszkanie w centrum stolicy, które jest rodzajem przystanku w codziennym życiu rodziny. Tu wracają dzieci po szkole i czekają na przyjście rodziców z pracy. W zależności od sytuacji zostają na noc lub jadą do domu pod miastem. Lubią swoją przystań.

Zanim Ada i Grzegorz wprowadzili się do nowego wymarzonego mieszkania, ich nerwy wielokrotnie były wystawiane na próbę. – Przez pandemię, korki na granicach i zamknięte fabryki sporo zamówionych produktów nie dojechało, a magazyny świeciły pustkami – mówią. Para na bieżąco zmieniała plany. Jak poradziła sobie na przykład z brakiem jednej, jedynej płytki do łazienki? Zaraz się przekonamy…

Dobry projekt wydobył z mieszkania ukryte potencjały. Przestrzeń dzienna stała się widna, strefa przechowywania obszerna. Stylistyczną kropkę nad „i” postawił we wnętrzu rzemieślniczy żyrandol. Warte uwagi jest również to, czego we wnętrzach nie widać.

pasują do wnętrza

Dominujące elementy w tych nowoczesnych wnętrzach to drewno oraz tonacje brązu, szarości, beżu. Zestawione z czernią, a także dodatkami w stylu etno, tworzą ciekawą kompozycję.

W warszawskim mieszkaniu, urządzonym w stylu modern classic, przewijają się biel, złoto, jasne drewno, granat i odcienie niebieskiego. Nie brakuje też miękkich tkanin, eleganckich dodatków.

Mieszkanie Kasi i Michała zachwyca stylem i połączeniami kolorystycznymi. Zabudowa kuchenna w odcieniu szałwii oraz różowe lastryko w łazience współgrają z elementami vintage.

architekt radzi

Układ idealny: strefa dzienna blisko wejścia do mieszkania, a nocna – w głębi. Aby tak mogło się stać, projektantka zamieniła tu miejscami salon z sypialnią i włączyła hol do przestrzeni „ogólnodostępnej”.

dekorujemy

Boże Narodzenie, sylwester, karnawał… Przed nami wiele okazji do spotkań i celebrowania posiłków. Aby dania smakowały jeszcze lepiej, a uroczysta atmosfera nie znikała wraz z pysznymi kąskami, zadbajmy o wystrój jadalni. Oto piękne zastawy, rośliny, dekoracje.

radzimy

Nie sztuka zrobić porządek, sztuka go utrzymać – powtarzały nam nie bez racji mamy i babcie. Efekty przedświątecznych wysiłków pozostaną widoczne na dłużej za sprawą innowacyjnych AGD. Dzięki ich zaawansowanym funkcjom bieżące sprzątanie całego domu przebiega szybciej i kosztuje o wiele mniej wysiłku.

Możesz tu aranżacyjnie zaszaleć, bo sypialnia to najbardziej prywatna strefa mieszkania. Urządź ją jednak tak, by sprzyjała komfortowi. Stwórz azyl dla siebie. Wtedy będziesz miło zasypiać, budzić się, relaksować. Podsuwamy kilka prostych wskazówek, jak osiągnąć cel.

kupujemy

Wśród poszewek na kołdry i poduszki królują te z motywami roślinnymi i geometrycznymi. Ich nadruki nawiązują często artystycznych kolaży czy grafik. Ale nie brak też tkanin jednobarwnych – z dużą dozą pigmentu.

Dekoracyjnością dorównują biżuterii. Najmodniejsze lampy ścienne mają szklane lub plisowane abażury, długie ramiona i finezyjne kształty. Ich światło wprowadza do wnętrza kameralny klimat.

pokój dziecka

– Najbardziej podobają mi się wróbelki – stwierdziła Tosia po obejrzeniu z architektką, i jednocześnie ciocią, propozycji wzorów tapet ze sklepów internetowych. Małgosia tworząc aranżację, wyszła od kolorystyki motywu wybranego przez dziewczynkę. Zastosowała kilka odcieni ciepłych i chłodnych i zestawiła je w harmonijną, spokojną całość, która nie rozprasza. To ważne w pokoju do nauki oraz odpoczynku pełnej temperamentu uczennicy.

łazienka

Właścicielom zależało na prostych formach oraz wysokiej jakości materiałów i urządzeń. Architektka zadbała, by łazienka dobrze im służyła, a w swej wizualnej powściągliwości prezentowała się naprawdę efektownie.

przegląd

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku

spotkania

Jak mieszkają ci, którzy swoje domy zamienili w designerskie perełki. Co ich inspiruje, gdzie robią wnętrzarskie zakupy? Wraz z autorką zapraszamy w podróż po niecodziennej codzienności bohaterów książki.

Miesięczniki „Dobre Wnętrze”, „M jak Mieszkanie” i „Moje Mieszkanie” wraz z serwisem Urzadzamy.pl zorganizowały cykl webinarów Well-being Design 2021 poświęcony projektowaniu wnętrz przyjaznych człowiekowi i środowisku. Wydarzenie zaadresowaliśmy do architektów i projektantów wnętrz, którzy pragną jeszcze bardziej świadomie wspierać fizyczny i emocjonalny dobrostan użytkowników.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum