M jak Mieszkanie - 2020-09
Autor: Zdjęcie: Marcin Grabowiecki, stylizacja: Anna Salak <p>We wrześniowym wydaniu M jak Mieszkanie 2020 doceniamy naturę w domu. Przedstawiamy wnętrza pełne roślin. W dziale MOODBOARD prezentujemy piękne przedmioty w kolorach wrzosu i lawendy. Podpowiadamy, jak zrobić pyszne domowe przetwory (słodkie i wytrawne). W fachowym poradniku opisujemy podłogi z paneli laminowanych, drewna i winylu. Sprawdzamy, jak punkt myślenia zależy od punktu siedzenia - testujemy sofy narożne, kompaktowe, z funkcją spania, nastawiamy się na relaks w salonie. Zaglądamy też do rodzinnej łazienki (z wolnostojącą wanną i prysznicem za szkłem) oraz pokoju stworzonego dla kilkuletniej dziewczynki. Na koniec spotykamy się z Karoliną Zagrodzką: projektantką wnętrz i autorką bloga houseloves.com.</p>
M jak Mieszkanie 9/2020

We wrześniowym wydaniu M jak Mieszkanie 2020 doceniamy naturę w domu. Przedstawiamy wnętrza pełne roślin. W dziale MOODBOARD prezentujemy piękne przedmioty w kolorach wrzosu i lawendy. Podpowiadamy, jak zrobić pyszne domowe przetwory (słodkie i wytrawne). W fachowym poradniku opisujemy podłogi z paneli laminowanych, drewna i winylu. Sprawdzamy, jak punkt myślenia zależy od punktu siedzenia - testujemy sofy narożne, kompaktowe, z funkcją spania, nastawiamy się na relaks w salonie. Zaglądamy też do rodzinnej łazienki (z wolnostojącą wanną i prysznicem za szkłem) oraz pokoju stworzonego dla kilkuletniej dziewczynki. Na koniec spotykamy się z Karoliną Zagrodzką: projektantką wnętrz i autorką bloga houseloves.com.

Spis treści M jak Mieszkanie 09/2020
nowości

Polecamy modne meble i dodatki

moodboard

Symbol kończącego się lata i początku jesieni. Królewska para – dystyngowana, z charakterem. Dzięki bogatej palecie fioletowych odcieni wnosi do wnętrz przytulność i tajemniczość.

trendy

Praktyczny minimalizm, formy wynikające z funkcji. Niewielka liczba mebli i dodatków we wnętrzu, każdy element aranżacji dopasowany do potrzeb użytkownika. Geometryczne kształty, zróżnicowane faktury. Powrót do trendu sprzed stu lat.

Urlopowy klimat nie kończy się wraz z latem. Możesz go kontynuować we własnym domu – dzięki akcesoriom z plecionki, naturalnym materiałom, roślinom egzotycznym oraz zdjęciom z podróży. Idealne miejsce na relaks? Twój salon.

tak mieszkamy

– Szukaliśmy mieszkania na własną rękę i pewnie dlatego trwało to prawie trzy lata. Ale też kryteria, jakie postawiliśmy, były niełatwe do spełnienia. Zależało nam na tym, by miejsce i budynek, w którym zamieszkamy, miały duszę i inspirowały nas do pracy – opowiadają właściciele.

To mogło się nie udać. Trapezowy kształt mieszkania Sandry i Wojtka wymagał sporych zmian w układzie funkcjonalnym i dokładnego zaplanowania każdego pomieszczenia. Dzięki kilku sprytnym rozwiązaniom projektant okiełznał jednak liczne skosy i urządził wygodne gniazdko dla czteroosobowej rodziny.

Skandynawskie inspiracje w krakowskim mieszkaniu Karoliny to znacznie więcej niż dobór form i kolorów. Jej mały świat tworzą rzeczy z historią, a natura jest tu na wyciągnięcie ręki.

pasują do wnętrza

W tym warszawskim mieszkaniu królują przestrzeń, biel i drewno. Właściciele cenią sobie naturalne materiały i prostotę. nowoczesność przeplata się ze stylem retro, tworząc harmonijne zestawienia.

Sandra i Wojtek zdecydowali się na urządzenie mieszkania w eleganckim stylu modern classic. Właściciele nie bali się ciemnych kolorów. odważnym barwom towarzyszą złote dodatki.

Pomysłowe i przytulne – takie jest mieszkanie Karoliny, Krystiana i ich dwóch córek. Zielony, ulubiony kolor domowników, wraz z jasnym odcieniem drewna, podkreślają urodę licznych kwiatów.

kupujemy

Sofa – najważniejszy mebel, który wpływa na twój komfort w salonie. Idealny do relaksu w ciągu dnia i nocy (o ile wybierzesz wersję z funkcją spania). Jakie modele są teraz na topie? Oto przegląd narożników, sof rozkładanych, oraz kompaktowych.

promocja

Sezon jesienny rozpoczynamy z przytupem – prezentacją nowości i najciekawszych modeli drzwi. W ofercie DRE znajdziesz mnóstwo interesujących rozwiązań do wnętrz w każdym stylu – do salonu, sypialni, pokoju dziecka, kuchni czy łazienki.

Ponad trzy miliony polskich domów nie jest odpowiednio ocieplonych mimo korzystania z nowoczesnych systemów grzewczych. Ten problem można rozwiązać w prosty sposób – zaczynając od wymiany starych okien i drzwi.

Jego wnętrze jest teraz czyste i wygląda jak nowe. Zniknęły ślady po zapieczonym tłuszczu na ściankach i przypalonych resztkach jedzenia na szybie. Cuda? Bynajmniej, to zasługa pyrolizy.

Wypowiedz głośno życzenie, a pokój dziecka urządzi się sam. Nie trzeba do tego czarodziejskiej różdżki. Wystarczy projekt gotowy i kilka ruchów palcem w bezpłatnej aplikacji. Nie wierzysz w tę magię? Sprawdź!

radzimy

W aranżacjach wnętrz wyraźnie widać zmianę klimatu – stały się bardziej przytulne. Duża w tym zasługa okładzin podłogowych proponowanych przez producentów i projektantów. Są bliskie naturze, kolorowe, ze wzorami, sprężyste. Wolisz te z drewna, laminatu czy winylu? By ułatwić sobie wybór, poznaj ich właściwości.

Własnoręcznie przygotowane soki, dżemy czy kiszonki smakują lepiej niż te ze sklepu i są o niebo zdrowsze. Zamierzasz robić w tym roku przetwory? Prezentujemy wiele przydatnych porad, akcesoriów i przepisów.

łazienka

Magda z Piotrem długo się zastanawiali, który z projektów łazienki najbardziej im odpowiada. Każdy trafiał w ich gust, był funkcjonalny i dobrze wykorzystywał 14-metrową przestrzeń. – W końcu wybraliśmy! Ten pierwszy zaproponowany przez projektantkę – śmieją się.

spotkania

– Zawsze trzeba iść do przodu. Z odwagą, ale w wypracowanym przez siebie tempie – uważa Karolina Zagrodzka. Stosuje tę zasadę w życiu zawodowym i promuje na blogu.

przegląd

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum

NOWY NUMER

[mjakmieszkanie-issue-generator] - Zajawka kup dostęp - dolna

Kup dostęp
M jak mieszkanie 03 2021