Nieduże mieszkanie w bloku z wielkiej płyty może zyskać industrialny charakter. Wystarczy otworzyć przestrzeń, zastosować odpowiednie materiały wykończeniowe, odsłonić betonowe powierzchnie. Nie można także zapomnieć o konsekwencji w użyciu kolorów i dodatków. Warto postawić na drewno, które nieco ociepli i złagodzi surowy styl.
Czy ten artykuł był ciekawy? Podziel się nim!
Subskrybuj, aby czytać dalej.
Sprawdź naszą ofertę. Jakościowe treści dostępne na wszystkich urządzeniach.
Wytrawny jak francuski trunek z Bordeaux. Niezwykle elegancki, ale też wymagający. Najlepiej czuje się w towarzystwie barw zgaszonych, jak szary czy brudny róż.
Wracają charakterystyczne dla stylu art déco zaokrąglenia, połyskujące faktury i eleganckie, bogato zdobione materiały. Zestawiaj je z ratanem, który wnosi do aranżacji lekkość, swobodę.
– Nasze mieszkanie w Lublinie urządzaliśmy wirtualnie – mówi Agnieszka. – Mąż był akurat w Stanach Zjednoczonych, ja pracowałam we Włoszech, a architektka ma biuro w Warszawie. Gosia projektuje piękne wnętrza i jest moją przyjaciółką, wiedziałam więc, że mimo trudności efekt będzie fantastyczny.
Częste wizyty w Polsce skłoniły Annę i Granta do zakupu mieszkania. Chcieli mieć wygodny, stały kąt. Projekt wnętrz konsultowali z architektami przez internet i nie spodziewali się, że efekt przerośnie ich oczekiwania. W gotowym apartamencie od razu poczuli się tak, jakby należał do nich od zawsze.
– Niektórzy potrzebują architekta, ponieważ nie mają pomysłu na swoje cztery kąty – mówi projektantka, Dominika Wojciechowska. – Z Anią i Mariuszem było inaczej. Zgłosili się do mnie, bo mieli ich mnóstwo, potrzebowali tylko połączyć je w spójną, ciekawą całość.
Mieszkanie Agnieszki i Krzysztofa jest pełne faktur: tkanin, drewna i graficznych akcentów. Przytulny salon w ciepłych barwach kontrastuje z łazienką w stylu eko.
Zestawienie czterech kolorów – bieli, czerni, szarości i żółcieni – to przepis na wyrazistą aranżację mieszkania. Charakteru wnętrzom dodają też meble i dodatki o nietuzinkowych kształtach.
Choć sztuka łączenia wzorów nie jest łatwa, Annie i Mariuszowi udało się zestawić motywy kratki, patchworku, geometryczne i w stylu lat 60. Dzięki niebiesko-beżowej bazie osiągnęli harmonię we wnętrzach.
Nieduże mieszkanie w bloku z wielkiej płyty może zyskać industrialny charakter. Wystarczy otworzyć przestrzeń, zastosować odpowiednie materiały wykończeniowe, odsłonić betonowe powierzchnie. Nie można także zapomnieć o konsekwencji w użyciu kolorów i dodatków. Warto postawić na drewno, które nieco ociepli i złagodzi surowy styl.
Dziś rzucamy wam dywany do stóp. Z najmodniejszymi wzorami. Geometryczne, etno, udające kamienie, „rysowane kredką”. Wszystkie wniosą przytulność do domu.
Marzysz o miejscu, w którym w skupieniu zajmiesz się swoimi sprawami? Niewielką przestrzeń do pracy możesz wygospodarować nawet w kuchni lub w przedpokoju. Potrzebnych będzie ci jednak kilka drobiazgów.
Jeśli tylko można poprawić jej funkcjonalność i stworzyć efektowną aranżację, warto spróbować. Prezentujemy rozwiązania, sprzęty i meble, które podniosą komfort na minimetrażu, sprawią, że będzie nowocześnie i przytulnie. Sięgamy także po triki optycznie powiększające przestrzeń.
To czas prysznica – oznaką komfortu w łazience jest dziś luksusowo wyposażona strefa natrysku. Podpowiadamy, gdzie i jak ją urządzić. Podsuwamy trafne rozwiązania, modne wykończenia oraz piękne baterie.
Tu się ćwiczy, czaruje, tworzy prace plastyczne, czyta… Nie ma mowy o nudzie! Biele i pastele sprzyjają koncentracji, a ważki na tapecie dodają Helence skrzydeł.
Oszczędność czasu oraz miejsca, wygoda, a nawet lepsze zdrowie! Suszarka automatyczna przynosi mnóstwo korzyści, i to nie zawsze oczywistych. Na pytania dotyczące tego urządzenia odpowiada ekspert firmy Beko.
Jaką posadzkę wybrać i jak ją ułożyć? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed jej zakupem. Radzimy też, co zrobić, by remont przebiegł sprawnie, a podłoga długo służyła.
– Koniec z codziennymi przepychankami w łazience – śmieją się Agata i Mateusz. Teraz każde z nich ma swoją umywalkę. I sporo miejsca… mimo że wnętrze pomniejszono o prawie dwa metry kwadratowe.