Świetlana perspektywa
To miało być mieszkanie azyl na drugą połowę życia. Dlatego tak ważne stało się wykreowanie wyjątkowego, przytulnego nastroju. Zamontowanie wielu punktów świetlnych i pięknych detali pomogło osiągnąć ten cel.
To miało być mieszkanie azyl na drugą połowę życia. Dlatego tak ważne stało się wykreowanie wyjątkowego, przytulnego nastroju. Zamontowanie wielu punktów świetlnych i pięknych detali pomogło osiągnąć ten cel.
Polecamy modne meble i dodatki
Subtelne odcienie niebieskiego i beżowego tworzą zestawienia, które tchną łagodnością, spokojem. Są wymarzone dla szukających w domu wyciszenia.
Przepis na udaną kuchnię… Wpływy hiszpańskie mieszamy z angielskimi i skandynawskimi. Elementy rustykalne dopełniamy nowoczesnymi. Błysk równoważymy matem, a biel – kolorami ziemi.
Lata 60. inspirują we wnętrzach. Kochamy je za geometryczne i organiczne kształty, lastryko, sklejkę. Przede wszystkim jednak za funkcjonalność w tercecie z prostotą i wyrazistością.
Atrakcyjna lokalizacja i urok pierwszego własnego M to niewątpliwe plusy. Minusy? Niezbyt korzystny układ, a przede wszystkim brak balkonu. Mankamenty, a także pomyłki wykonawców, udało się jednak przekuć w naprawdę wygodne miejsce do życia i do pracy. Zobaczcie, jak efektowne!
W salonie Lilianny pod betonowym sufitem i fabryczną lampą stanął fornirowany stół w stylu art déco, a loftowy aneks kuchenny od industrialnego biurowego regału oddziela „obfita” buduarowa kanapa. Taki był plan.
To miało być mieszkanie azyl na drugą połowę życia. Dlatego tak ważne stało się wykreowanie wyjątkowego, przytulnego nastroju. Zamontowanie wielu punktów świetlnych i pięknych detali pomogło osiągnąć ten cel.
Plusy? Atrakcyjna lokalizacja i… urok pierwszego własnego M. Minusy? Niezbyt korzystny układ, a przede wszystkim brak balkonu. Mankamenty, a także pomyłki wykonawców, udało się jednak przekuć w wygodne miejsce do życia i do pracy.
Pomysłem na aranżację mieszkania Lilianny było połączenie stylu industrialnego z vintage oraz koloru czarnego z drewnem. Dla kontrastu we wnętrzu pojawiły się miękkie tkaniny i wzory.
Nowoczesne mieszkanie Marii utrzymane jest w stonowanych barwach. Charakter wnętrz podkreślają dekoracyjne dodatki, oryginalne lampy oraz miękkie i wzorzyste tkaniny.
W mieszkaniu projektantki każdy detal jest dokładnie przemyślany. Subtelne pastele współgrają z surowymi elementami stylu loftowego. Geometryczny wzór na ścianie wnosi dynamikę do aranżacji.
Często sprzątasz mieszkanie, a mimo to nie możesz sobie poradzić z kurzem? Winę ponosi naelektryzowane i suche powietrze. Oczyszczacz KI-G75EU-W marki Sharp szybko poprawi jego jakość, usuwając 99,97% szkodliwych cząsteczek.
Niektóre mieszkania wyglądają na mniejsze niż w rzeczywistości. Mają zły układ, uskoki ścian, niedoświetlony hol. Dokładnie jak w tym apartamencie z lat 50. Dzięki zmianie funkcji wnętrz i wyburzeniu kilku ścian projektantce udało się optycznie powiększyć metraż.
Na rynku przybywa innowacyjnych rozwiązań do wnętrz, wśród nich znajdziemy coraz więcej efektownych i praktycznych podłóg. Co warto wiedzieć o nowych typach posadzek? Gdzie i jak najlepiej je stosować? Zapytaliśmy o to specjalistę z firmy VOX.
„M jak Mieszkanie” zmienia się tak jak polskie wnętrza. Format magazynu urósł, charakterystyczne „M” kilkakrotnie przechodziło metamorfozę. Niezmiennie jednak prezentujemy modne, innowacyjne rozwiązania. Cenimy wygodę i funkcjonalność. Szukamy w domu przyjaznej atmosfery, miejsca relaksu. Pamiętamy, że przestrzeń ma służyć osobom, które się w niej spotykają.
W naszym nowym cyklu podpowiemy ci, jak zaprojektować wnętrza nie tylko efektownie, lecz także funkcjonalnie i komfortowo. Krok po kroku poprowadzimy cię do wymarzonego celu. Zaczynamy od strefy wejścia.
I cóż z tego, że do wiosny zostało sporo czasu. Przywołujemy ją już dzisiaj. Tulipany, hiacynty, szafirki czy hippeastrum (zarówno cięte, jak i w doniczkach) są gotowe zdobić nasze domy. Proponujemy sprytnie je wyeksponować – niech intrygująco wystawiają główki z worków, wskakują na metalowe obręcze lub do pomalowanych przez ciebie butelek. Zgodnie ze sztuką florystyki.
W co by tu wstawić pierwsze wiosenne kwiaty? Oto nasze propozycje! Równie piękne co oryginalne. Jak muszle, bąbelki powietrza, pachołki drogowe… Ze szkła, ceramiki, w modnych drucianych oprawach. Niskie i wysokie. Idealne na bujne bukiety oraz rośliny w wersji solo. Przyciągają spojrzenia.
Z kabiną i brodzikiem czy otwarty, bez progu, typu walk-in? Bez względu na to, w jakim stylu urządzisz prysznic, oszczędzisz w łazience miejsce i… wodę. Wprowadź do jego otoczenia kilka ładnych przedmiotów, a zadba o twoją wygodę, będzie cieszyć oczy.
To była miłość od pierwszego wejrzenia. Gdy Ania zobaczyła próbnik z nowymi płytkami w formie arabesek, nie chciała myśleć o żadnych innych. – Te i tylko te! – zawołała. Projektantki zmodyfikowały projekt kuchni. Jedynie glazurnik mógł mieć niewyraźną minę po rozpakowaniu kartonu z mozaiką. – Pewnie nastawił się na większe kafle, łatwiejsze w układaniu. Ale nie marudził. Podjął wyzwanie i zdał egzamin na szóstkę – dodają architektki.
Pilnie obserwujemy, co nowego proponują projektanci i producenci. Sprawdzamy, które rozwiązania, koncepcje będą modne w kolejnych sezonach, i jak one ewoluują. Oto nasza lista.
– Drewno, kamień, rośliny, kolory ziemi. Te elementy dają nieskończenie dużo możliwości zaprojektowania intrygującego wnętrza. I przyjaznego, co w łazience ma szczególne znaczenie – mówi Magda.
Przy okazji urządzania pokoju dla córki Iza zrobiła dla niej dekorację – łapacz snów. Powiesiła go nad łóżkiem Róży, pstryknęła zdjęcie i zamieściła je w internecie. Ozdoba wzbudziła ogromne zainteresowanie i… zmieniła bieg wydarzeń.
Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku
...i nie tylko na nim. Marta Kachniarz tworzy różne naczynia, biżuterię, dekoracyjne figurki. Choć na rynku działa zaledwie od dwóch i pół roku, wypracowała już własny rozpoznawalny styl.
Szukasz innych wydań ?
Sprawdź archiwum