Konferencja online

2020-12-07 12:14 Tekst Małgorzata Pawlak Zdjęcia Jacek Marczewski
Konferencja Well-Being Design 2020
Autor: Jacek Marczewski W roli gospodyń wystąpiły redaktorki naczelne miesięczników wnętrzarskich (na zd. od lewej): Iwona Ławecka-Marczewska z „Dobrego Wnętrza”, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, szefowa „M jak Mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl, oraz Dorota Jaworska z „Mojego Mieszkania”. Jakie zainteresowanie wydarzeniem było ze strony internautów? Ponad 1800 odtworzeń streamingu na żywo i blisko 1000 odwiedzin warsztatów zorganizowanych przez marki: DRE, TK Lighting, Laufen oraz LG Electronics.

To pierwsze wydarzenie tego rodzaju zorganizowane przez magazyny wnętrzarskie „Dobre Wnętrze”, „M jak Mieszkanie”, „Moje Mieszkanie”, „Architekt Wnętrz” i serwis Urzadzamy.pl. Tematem przewodnim konferencji Well-Being Design 2020 było projektowanie skupione na dobrostanie fizycznym i emocjonalnym użytkowników.

NOWY NUMER

[mjakmieszkanie-issue-generator] - Zajawka kup dostęp - górna

Kup dostęp
M jak mieszkanie 03 2021
Spis treści M jak Mieszkanie 01/2021
nowości

Polecamy modne meble i dodatki

moodboard

W przeciwieństwie do aury za oknem, która nas nie rozpieszcza, wnętrza domów pozostają gorące – otulone ciepłymi odcieniami rudości, rozświetlone złotym blaskiem. Jak przytulnie!

dekorujemy

Rok 2020 zweryfikował nasze postrzeganie świata i najbliższego otoczenia. Dzięki nowym doświadczeniom inaczej patrzymy też na 2021. W domu szukamy wyciszenia, ciepła, odnajdujemy w sobie pokłady kreatywności. Designerzy, projektanci wnętrz i styliści odpowiadają na realne potrzeby użytkowników. Pomagają nam stworzyć swoje miejsca na ziemi. Przyjazne, bezpieczne, estetyczne.

tak mieszkamy

Do niedawna życie zawodowe i pasje gospodarzy wiązały się z częstymi wojażami po świecie. Stąd w ich mieszkaniu przedmioty i meble przywiezione z miejsc, które ich zafascynowały, albo nawiązujące do nich. Teraz, w czasie pandemii, gdy wyjazdy nie są możliwe, nabrały szczególnego znaczenia.

Niewielkiej kawalerce dać oddech, nowoczesny komfort pogodzić z urokiem starej kamienicy, w funkcjonalne wnętrze wkomponować powojenną sztukę – czystą i użytkową. Przemyślany projekt pozwolił spełnić wszystkie te oczekiwania Pawła co do jego warszawskiej przystani. Tym chętniej tu zagląda w wolnych chwilach.

– To już trzeci albo nawet czwarty dom, który projektowałem moim braciom. Pokazują mi plany architektoniczne, ja je akceptuję i lecimy! – śmieje się Paweł. Ten dom powstał z myślą o Wojtku, jego żonie Natalii i dwójce dzieci. Rodzina poprosiła o dużo ciemnego drewna, wielki stół i lodówkę side by side. Reszta do uzgodnienia.

pasują do wnętrza

Dzięki połączeniu bieli, turkusu i błękitu z ciepłym odcieniem drewna – w mieszkaniu czuć wakacyjny klimat. Orientalne motywy i egzotyczne dodatki jednoznacznie wskazują ulubiony kierunek podróży.

Kawalerka Pawła w warszawskiej kamienicy to stylowe, eklektyczne wnętrze. Nowoczesne meble współgrają z tymi z połowy ubiegłego wieku. Jest przytulnie – dzięki dodatkom i użyciu ciepłych kolorów.

Dom czteroosobowej rodziny ma nowoczesny, funkcjonalny charakter. W przestrzeni dziennej królują biele i brązy ożywione zielonymi dodatkami. W pokoju córki rządzą słodkie pastele.

architekt radzi

Jak w niedużym mieszkaniu o podłużnym kształcie urządzić dwa salony z funkcjami sypialni? Projektantka miała też zapewnić domownikom sprawiedliwy dostęp do kuchni, łazienki i garderoby. Oto efekty jej pracy.

nowe mieszkanie

Rozpoczynamy akcję „Nowe mieszkanie”. Wraz z partnerami – strategicznym Grupą Murapol i głównym Domoteką – oraz WZ Studio, wybierzemy odpowiednie lokum, na przykładzie którego pokażemy wam, jak mądrze zaprojektować i pięknie wyposażyć upragnione M.

kupujemy

Poczucie bezpieczeństwa i przytulności to priorytety w sypialni. Dodaj do nich komfort i estetykę – ładne kolory, tkaniny, oświetlenie – a zyskasz aranżację jak ze snów. Przedstawiamy ci 6 inspirujących zestawień.

zrób to sam

Pusta biała ściana za łóżeczkiem w pokoju dziecka? Najwyższy czas to zmienić. Zamiast kupować gotową dekorację, polecamy zrobić ją własnoręcznie – dopasowując do kolorystyki i wielkości wnętrza. Proponujemy baloniki jak poduszeczki. Idealne na przywitanie Nowego Roku.

kuchnia

– Planowałam tylko remont kuchni. Myślałam, że zrobię go sama, szukałam inspiracji. Któregoś dnia, podczas wizyty u kosmetyczki, zachwyciłam się piękną podłogą i dostałam namiar na polecaną projektantkę wnętrz. I tak się zaczęło – wspomina Magda. A co było potem? – Rewolucja w całym domu. Wymieniliśmy prawie wszystko! – dodaje.

radzimy

Jak zaaranżować to miejsce, by stało się komfortowe i efektowne, a łazienka dzięki niemu zyskała styl? Przygotowaliśmy kilka inspirujących – modnych oraz funkcjonalnych – rozwiązań. Sprzyjają dobremu samopoczuciu domowników, co ważne, bo tu właśnie zaczyna się i kończy każdy dzień.

promocja

Motyw lastryko robi we wnętrzarstwie wręcz oszałamiającą karierę. Bo w parze z innowacyjnymi technologiami daje fascynujący efekt. Taka jest też kolekcja Dots – płytek do łazienki marki Tubądzin.

Biel w połysku, lecz także w macie. A oprócz nich beż, perłowa szarość, grafit i kawowy brąz. Roca odsłania nowe odcienie ceramiki łazienkowej.

spotkania

To pierwsze wydarzenie tego rodzaju zorganizowane przez magazyny wnętrzarskie „Dobre Wnętrze”, „M jak Mieszkanie”, „Moje Mieszkanie”, „Architekt Wnętrz” i serwis Urzadzamy.pl. Tematem przewodnim konferencji Well-Being Design 2020 było projektowanie skupione na dobrostanie fizycznym i emocjonalnym użytkowników.

Jak odpowiedzialnie ratować środowisko naturalne, gdy masowa i szybka produkcja stale je niszczy? Temu zagadnieniu była poświęcona ważna wystawa – Zasoby 2. Slow materials na Łódź Design Festival.

przegląd

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum