M jak Mieszkanie - 2020-08
Autor: Dunelm, dunelm.com <p>W sierpniowym wydaniu M jak Mieszkanie 2020 czerpiemy piękno z lata. W rubryce MOODBOARD prezentujemy rzeczy do domu w odcieniach zieleni, a w dziale RADZIMY – podpowiadamy, co zabrać ze sobą na plażę, piknik lub działkę. W ramach urodzinowego cyklu 20 LAT M JAK MIESZKANIE zachwycamy się 20 meblami i dodatkami do łazienki. Zdradzamy też patenty na dobrze zaprojektowaną sypialnię. Zaglądamy do trzech polskich mieszkań oraz kuchni w stylu loftowo-artystycznym. Poznajemy tajniki malowania mebli i wyposażenia wnętrz. Inspirujemy do zmian.</p>
M jak Mieszkanie 8/2020

W sierpniowym wydaniu M jak Mieszkanie 2020 czerpiemy piękno z lata. W rubryce MOODBOARD prezentujemy rzeczy do domu w odcieniach zieleni, a w dziale RADZIMY – podpowiadamy, co zabrać ze sobą na plażę, piknik lub działkę. W ramach urodzinowego cyklu 20 LAT M JAK MIESZKANIE zachwycamy się 20 meblami i dodatkami do łazienki. Zdradzamy też patenty na dobrze zaprojektowaną sypialnię. Zaglądamy do trzech polskich mieszkań oraz kuchni w stylu loftowo-artystycznym. Poznajemy tajniki malowania mebli i wyposażenia wnętrz. Inspirujemy do zmian.

Spis treści M jak Mieszkanie 08/2020
nowości

Polecamy modne meble i dodatki

moodboard

Przywołuje miłe skojarzenia z naturą: szumiące na wietrze liście, miękką trawę pod stopami, soczyste winogrona. Idealna barwa na lato także we wnętrzach. Do wyboru kompletna paleta zieleni: od pastelowej mięty po odcienie mocno „nasycone chlorofilem”.

trendy

Wzory z Afryki, Azji czy Ameryki Południowej coraz częściej goszczą w europejskich domach. Towarzyszą im kolory ziemi oraz naturalne materiały – drewno, trawa czy glina. Wnoszą do wnętrz przytulność i element egzotyki. Najbardziej zjawiskowo wyglądają w nowoczesnych aranżacjach.

Proste geometryczne formy ze specjalną atencją dla owalu. Cztery wiodące kolory – biel, czerń, terakota i złoto. Minimalizm w jednej linii z funkcjonalnością. Optyczny porządek. Wszystko to składa się na łazienkę, w której estetyka idzie w parze z wygodą.

tak mieszkamy

Powietrze pachnie tu sosnowym lasem, choć droga do pracy w centrum Warszawy nie jest wcale daleka. Jasny, przestronny dom w otulinie Puszczy Kampinoskiej tworzy wygodną przestrzeń do życia dla rodziny, otwartą na urodę otoczenia i odporną na upływ czasu.

W mieszkaniu Asi trzeba było zmienić wszystko – wyburzyć ściany, zerwać 40-letnie okładziny, powiększyć klaustrofobiczną łazienkę, a na koniec dodać wnętrzom nuty nowoczesności. Pracy było dużo, ale opłaciło się. 61 m² w bloku w Lubaniu nigdy nie wyglądało tak pięknie jak teraz!

Minimum bibelotów na widoku – to była pierwsza odpowiedź Małgosi na pytanie architektki, jak widziałaby swoje nowe mieszkanie. Odpowiedź stała się założeniem projektowym, do którego doszły kolejne. W dużej mierze wzięły się z opozycji do poprzedniego lokum właścicielki. Wrażenie przestronności, jasne kolory, harmonia, spokój i komfort charakterystyczne dla klasycznej aranżacji – tak, cel został osiągnięty!

pasują do wnętrza

Podwarszawski dom Magdy i Łukasza to pochwała prostoty, funkcjonalności i zamiłowania do koloru niebieskiego. Odcieniom granatu i turkusu towarzyszą jasne drewno, czerń z bielą oraz szarość.

W mieszkaniu Joanny królują szarości, zielenie oraz drewno. Przewijają się też jej ulubione elementy florystyczne – w postaci żywych roślin i dekoracji ściennych. Harmonia, spokój jak okiem sięgnąć…

W nowym mieszkaniu Małgorzata postawiła na jasne kolory i uporządkowaną przestrzeń. Bieli towarzyszy drewno w ciepłym odcieniu. Uroku wnętrzom dodają różowe akcenty.

architekt radzi

Zbyt małe kuchnia i łazienka utrudniają codzienne życie. Wystarczy jednak nieco powiększyć te strefy oraz zastosować kilka sprytnych rozwiązań, by całe mieszkanie zyskało na funkcjonalności i urodzie.

radzimy

Z niecierpliwością odliczamy dni do wyjazdu. Zastanawiamy się, co ze sobą zabrać, by nie dźwigać niepotrzebnych rzeczy, a na łonie natury czuć się równie dobrze jak w domu. Nasz drogowskaz? Rozsądek – pakujemy przedmioty praktyczne i ładne, pasujące do miejsca wypoczynku. Będą sprzyjać wygodzie i wzmocnią miłe wrażenia. Jakie akcesoria sprawdzą się na wakacjach? Przedstawiamy 25 inspiracji.

Gdzie jest najbezpieczniej? A gdzie panują najlepsze relacje międzysąsiedzkie? Serwis nieruchomości Otodom zapytał o to mieszkańców 12 polskich miast.

kuchnia

W mieszkaniu Agaty i Mateusza na warszawskiej Pradze panuje loftowo-artystyczny klimat. To zasługa industrialnych lamp, grafik młodych twórców, czerni zestawionej z bielą i drewnem oraz płytek w stylu vintage. Kuchnia w naturalny sposób łączy się z salonem, a także z tarasem – pełniącym latem funkcję jadalni.

dekorujemy

Różowe krzesło, stolik ze złotymi nóżkami, a może podłoga w czerwone romby? Tylko od ciebie zależy, jak odświeżysz wyposażenie domu. Przedstawiamy garść inspiracji, techniki malarskie, proste DIY oraz farby do mebli i zadań specjalnych.

m jak mieszkanie ma 20 lat

W dwóch poprzednich numerach M jak Mieszkanie zaprezentowaliśmy listy dwudziestu wnętrzarskich przebojów do salonu i kuchni. Znalazły się na nich meble, sprzęty, dekoracje, które w ostatnich sezonach zdobyły wasze uznanie. Oto kolejna dwudziestka!

dobrze zaprojektowane

W tym wnętrzu najważniejsze jest twoje poczucie komfortu. Każdy szczegół projektu i aranżacji powinien się na nie przełożyć. Znaczenie mają zarówno ustawienie łóżka, dopasowane do potrzeb wyposażenie, jak i praktyczne oraz estetyczne rozwiązania.

promocja

Urządzanie pokoju dziecięcego to dla wielu rodziców wyprawa w nieznane. Pomoże przewodnik – projekt gotowy, dzięki któremu w mig powstanie w pełni wyposażone, wygodne i bardzo efektowne wnętrze.

przegląd

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku

spotkania

Trzecia edycja Targów Sztuki Dostępnej Wiosna 2020 na Allegro odbyła się wyłącznie w internecie. To pierwsze w Polsce takie wydarzenie. Nowa formuła Targów okazała się ogromnym sukcesem.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum

NOWY NUMER

[mjakmieszkanie-issue-generator] - Zajawka kup dostęp - dolna

Kup dostęp
M jak mieszkanie 03 2021