– Miało się zacząć i skończyć w kuchni – śmieją się Agnieszka z Łukaszem, którzy poprosili architektkę Kornelię Majoch o pomoc przy projekcie zabudowy. Współpraca okazała się jednak tak udana, że razem postanowili „przejść” przez wszystkie pomieszczenia w ich nowym mieszkaniu. Urządzali je jeszcze po przeprowadzce – kolejno, z wyczuciem, w punkt.
Czy ten artykuł był ciekawy? Podziel się nim!
Subskrybuj, aby czytać dalej.
Sprawdź naszą ofertę. Jakościowe treści dostępne na wszystkich urządzeniach.
Sąsiadują ze sobą w kole barw, idealnie się uzupełniają. Chłodne odcienie śliwki i lila najlepiej wyglądają w formie dodatków. Niebieskościom można zapewnić więcej miejsca do zachwytów.
Jadalni nie potrzeba wielu przedmiotów: zadowolą ją wygodne krzesła, stół, lampa… Za mniejszą liczbą sprzętów coraz częściej idą jednak ich wyraziste kształty.
I może wyglądać na większe niż w rzeczywistości! Mieszkanie Kasi należy właśnie do takich przykładów. Jego metraż wynosi niecałe 40 m2, przy czym komfortowo spełnia wszystkie funkcje. Pomogły w tym triki oraz kilka sprytnych rozwiązań.
Po 20 latach w mieszkaniu pełnym ciemnego drewna potrzebowali oddechu, żywszych kolorów, lżejszych form. I jeszcze paru korekt funkcjonalnych. Gdy syn poszedł na swoje, przystąpili do działania. Remont jest w toku, posuwa się etapami, ale my już dziś zaglądamy do Urszuli i Krzysztofa. Chcemy cieszyć się wraz z nimi świeżym urokiem nowych wnętrz.
– Miało się zacząć i skończyć w kuchni – śmieją się Agnieszka z Łukaszem, którzy poprosili architektkę Kornelię Majoch o pomoc przy projekcie zabudowy. Współpraca okazała się jednak tak udana, że razem postanowili „przejść” przez wszystkie pomieszczenia w ich nowym mieszkaniu. Urządzali je jeszcze po przeprowadzce – kolejno, z wyczuciem, w punkt.
W mieszkaniu Kasi, urządzonym w stylu, który podbił nasze serca, rządzą ciepłe i delikatne kolory: beże, biele i szarości. Towarzyszą im naturalne materiały, złote dodatki i kropla czerni.
To, co wyróżnia mieszkanie Urszuli i Krzysztofa, to zamiłowanie do żywych barw i wzorów, zwłaszcza florystycznych. nowoczesne wnętrze jest przytulne, ale też dynamiczne.
W mieszkaniu Agnieszki, Łukasza i ich córki Matyldy podziwiamy harmonijne zestawienie stylów: loftowego, boho i mid-century modern. Całość łączą starannie dobrane barwy, dbałość o detale.
Wprowadzają do domu poczucie przestrzeni, optyczną lekkość i światło. Choć dzielą wnętrza, tak naprawdę je łączą. O czym mowa? O przeszkleniach. W tym projekcie zastosowano przezroczyste tafle i luksfery z jeszcze jednego powodu – odciągają uwagę od skosów ścian.
Widok tańczących płomieni odpręża w wyjątkowy sposób, dlatego kominek zawsze gromadzi wokół siebie domowników. Urodą ognia oraz jego ciepłem pozwalają cieszyć się w dowolnym wnętrzu nowoczesne modele polskiej marki Kratki. I to w zgodzie z ekologią!
Ubezpieczenie mieszkania pod kredyt hipoteczny to konieczność. Dzięki odpowiedniej polisie zyskasz jednak znacznie więcej niż podstawową ochronę murów. Możesz zadbać również o swój dobytek i komfort, a przy tym oszczędzić pieniądze.
„Mój dom – moja twierdza”. Choć nie traktujemy tego powiedzenia dosłownie, z przychylnością patrzymy na udogodnienia i nowoczesne akcesoria, które pozwalają chronić ciebie, najbliższych i twoją własność.
Narady online, deadline’y, taski… wymagają reorganizacji życia domowego. Punktem kluczowym jest zapewnienie komfortu i osobie pracującej, i pozostałym domownikom. Jak? Tworząc przyjazne, ergonomiczne i – w miarę możliwości – zaciszne minibiuro. W klimacie dalekim od korporacyjnych schematów. Oto brief – wstęp do twojego projektu.
Dywany – twórcy przytulności – stale umacniają swoją pozycję w aranżacji mieszkania. Reprezentują wiele stylów, więc idealnie dopasowują się do każdego wnętrza. A ono na tym tylko zyskuje! Przedstawiamy trzy wiodące trendy. Jeśli lubicie wyraziste wzory albo cenicie spokój i bliskość natury, na pewno znajdziecie rozwiązania dla siebie.
Makrama – hit ostatnich lat. Wymarzona do dekoracji pokoju, zwłaszcza w stylu boho. By ją wykonać, wcale nie musisz być mistrzynią splotów. Nasza propozycja bazuje na pasmach prostych, ale za to kolorowych. Zafarbowanych techniką dip-dye, czyli przez zanurzenie w barwniku.
– Chciałem, aby moja kuchnia była trochę w starym stylu. A w całym mieszkaniu pojawiły się odcienie oscylujące między niebieskim a zielonym – opowiada Maciej, z zawodu pilot w liniach lotniczych, który konsultował projekt z architektką zdalnie, z Kanady. – Ostateczny odcień okazał się dla mnie zaskoczeniem. Ale bardzo miłym – dodaje właściciel.
Wierne towarzyszki naszych dokonań zawodowych i szkolnych sukcesów. Oprócz funkcji dekoracyjnej ważne są ich: wysokość, ruchome ramię i klosz oraz barwa żarówki. Zerknij poniżej. Masz już swoją ulubioną lampę?
Podpowiadamy, jak pięknie i funkcjonalnie urządzić jedno z najmniejszych wnętrz w domu. Przy zakupie materiałów, mebli i akcesoriów bierzemy pod uwagę nie tylko metraż czy styl pomieszczenia, ale także potrzeby i upodobania domowników. Wolicie wannę czy prysznic? Wasz ulubiony kolor to…? Zanim znajdziecie złoty środek, zerknijcie na sześć inspirujących zestawów. Ułatwią podjęcie decyzji.
Ania podchodzi do życia holistycznie, nie oddziela pasji od zawodu. Zresztą pasja jest motorem wszystkiego, co robi. Wielowymiarowo, inspirując innych.