M jak Mieszkanie - 2021-03
Autor: Yassen Hristov <p>To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy. W rubryce NOWE MIESZKANIE wydzielamy kącik biurowy w strefie dziennej. Urządzamy w domu ładne miejsca z przeznaczeniem na home office - w kilku stylach do wyboru. Prezentujemy najmodniejsze połączenie kolorystyczne według Instytutu Pantone'a. Śledzimy trendy dywanowe (jeśli szukacie pięknych wzorów, zajrzyjcie koniecznie do artykułu „Barwne wątki”). W nowej rubryce PORADY EKSPERTÓW bierzemy pod lupę piekarniki, okapy oraz oczyszczacze powietrza. Pytamy profesjonalistów, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tych sprzętów oraz jak najlepiej z nich korzystać. W ramach ZRÓB TO SAM wspólnie wykonujemy mobilny wieszak-trójnóg. Zaglądamy też do pokoju małych sióstr, domków dla kotów oraz łazienki ze złotymi akcentami.</p>
M jak Mieszkanie 3/2021

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy. W rubryce NOWE MIESZKANIE wydzielamy kącik biurowy w strefie dziennej. Urządzamy w domu ładne miejsca z przeznaczeniem na home office - w kilku stylach do wyboru. Prezentujemy najmodniejsze połączenie kolorystyczne według Instytutu Pantone'a. Śledzimy trendy dywanowe (jeśli szukacie pięknych wzorów, zajrzyjcie koniecznie do artykułu „Barwne wątki”). W nowej rubryce PORADY EKSPERTÓW bierzemy pod lupę piekarniki, okapy oraz oczyszczacze powietrza. Pytamy profesjonalistów, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tych sprzętów oraz jak najlepiej z nich korzystać. W ramach ZRÓB TO SAM wspólnie wykonujemy mobilny wieszak-trójnóg. Zaglądamy również do pokoju małych sióstr, domków dla kotów oraz łazienki ze złotymi akcentami. A także witamy wiosnę pięknymi aranżacjami kwiatowymi!

Spis treści M jak Mieszkanie 03/2021
nowości

Polecamy modne meble i dodatki

moodboard

Kolory roku 2021 Instytutu Pantone’a to zestawienie szarego Ultimate z żółtym Illuminating. We wnętrzach gwarantują komfort, optymizm.

trendy

Wpływy afrykańskie, australijskie czy brazylijskie? Według uznania. Ważne tylko, by we wnętrzu nie bać się żywych kolorów natury, a kształty geometryczne śmiało łączyć z organicznymi.

Nie mogąc doczekać się dalekich podróży, wybieramy inną destynację: łazienkę w stylu tropikalnym. W niej relaksujemy się prawie tak dobrze jak pod palmami.

tak mieszkamy

Wykończenie domu nie musi ciągnąć się latami. Przykład dają Joanna z Bartoszem, którzy do nowej „szeregówki” w Rzeszowie wprowadzili się zaledwie kilka miesięcy po zakupie. Grunt to projekt i dobra organizacja! Ale na tempo prac wpłynął jeszcze jeden fakt – przyjście na świat małej Lei.

Monika – jak każda mama – chciała, by Hania gładko weszła w dorosłość. Mieszkanie przy nowej stacji metra, z szybkim dojazdem na uczelnię, to wprost znakomity start. Tym bardziej, że dobry projekt pozwolił zamienić niewielki metraż we wspaniałą przestrzeń do życia. Prowadzi nas przez nią wyjątkowy odcień czerwieni.

Wygodny, praktyczny, spokojny, elegancki. Dający możliwość wytchnienia po pracy. Styl? Minimalistyczny, ale pełen ciepła. To tylko część zrealizowanych założeń projektu tego mieszkania. Ze scenerią centrum stolicy za oknem.

pasują do wnętrza

W domu Joanny, Bartosza oraz małej Lei udało się połączyć styl nowoczesny z klasyką i boho. Białą bazę wzbogacono eleganckim odcieniem granatowym, tajemniczą zielenią i głęboką czernią.

W urządzenie mieszkania dla córki Monika (z pomocą projektantki) włożyła całe swoje serce. Wnętrza mają niepowtarzalny klimat, nie brakuje tu wzorów i kolorów. Dominuje styl vintage.

Nowoczesne mieszkanie z widokiem na centrum miasta to pochwała wygody, spokoju i elegancji. Przytulność zapewniają drewniane akcenty, stonowana paleta barw oraz miłe w dotyku tkaniny.

nowe mieszkanie

Pokój dzienny stanowi najważniejszą część mieszkania. To w nim toczy się domowe życie. Służy głównie do relaksu.

dekorujemy

Choć w kalendarzu jeszcze zima, czas na nowe, kolorowe, pachnące kompozycje kwiatowe. Idealne, by poczuć wiosenne ożywienie oraz ozdobić dom. Prezentujemy dekoracje z tulipanów, hiacyntów, żonkili, amarylisów i innych roślin cebulowych. Cięte i z korzonkami. Do wyboru, ku radości.

kupujemy

Nie masz jeszcze wymarzonego kącika biurowego? Nic straconego. Przygotowaliśmy sześć inspirujących zestawów mebli i drobiazgów – w różnych stylach i kolorach – dzięki którym stworzysz idealne miejsce do pracy.

Choć jego dekoracyjna rola zawsze była istotna, teraz dywan staje się pierwszoplanowym bohaterem aranżacji. Dzięki nowym technologiom wygląda niczym miękki obraz, zaskakuje trójwymiarowością czy kształtem. Szukasz odpowiedniego modelu? Prezentujemy pięć mocnych trendów – dywany ze wzorami geometrycznymi, roślinnymi, etno, nawiązujące do wzornictwa lat 60. i 70. oraz 3D. Radzimy też, jak wkomponować je we wnętrze i o nie dbać.

pokój dziecka

Maja nie mogła się doczekać dnia, gdy Nela w końcu zacznie dzielić z nią pokój. Przecież mama tak pięknie go urządziła! Przygotowała córkom „prywatne kąciki” do spania i przechowywania, stworzyła dużo miejsca do wspólnej zabawy. Wybrane przez nią akcesoria w stylu vintage, ręcznie wykonane, z naturalnych materiałów – pobudzają zmysł estetyczny i wyobraźnię dziewczynek.

porady ekspertów

Łatwo się pogubić w bogatej ofercie producentów i nierzadko sprzecznych informacjach, z którymi się spotykamy przy doborze sprzętów. Przed podjęciem decyzji, aż siedem na dziesięć osób szuka wskazówek w sieci i… prawie połowa kupujących online przyjmuje atrakcyjną cenę za główne kryterium.* A to nie zawsze się opłaca. W naszej nowej rubryce porad udzielają najlepsi eksperci, tłumaczą też niejasności i obalają mity. Z ich profesjonalną wiedzą nie popełni się błędu. *badania na zlecenie Wonga Polska

łazienka

Niedługo po zakupie i umeblowaniu mieszkania jego właściciele przenieśli się na kilka lat za granicę. Po przyjeździe spojrzeli na wnętrza świeżym okiem, postanowili urządzić je na nowo. Zwłaszcza łazienka wymagała radykalnej odmiany.

zrób to sam

Trójnóg kojarzyć się może ze statywami fotograficznymi, jednak zalety tego rozwiązania doceniono tysiące lat przed skonstruowaniem pierwszego aparatu.Trzy punkty podparcia gwarantują dowolnemu obiektowi stabilność nawet na nieidealnie równym podłożu. Dzięki temu także nasz wieszak stawi czoła każdej sytuacji.

przegląd

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku

spotkania

Tula, Tito i Lila – to czworonożni uroczy domownicy. Dla nich Kasia zaprojektowała pierwsze meble. Tak wkroczyła na ścieżkę prowadzącą do własnej marki.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum

NOWY NUMER

[mjakmieszkanie-issue-generator] - Zajawka kup dostęp - dolna

Kup dostęp
M jak mieszkanie 03 2021