M jak Mieszkanie - 2020-02
Autor: Marcin Grabowiecki <p>W lutowym numerze M jak Mieszkanie przedstawiamy wnętrza przyjazne zarówno ludziom, jak i zwierzakom. Podpowiadamy, jak eksponować sztukę w mieszkaniu. Zapraszamy całą rodzinę do stołu na pyszne śniadanie. Projektujemy M2 w stylu francuskim oraz łazienkę o powierzchni 2,7 m2. Wybieramy najpiękniejsze płytki na ściany i podłogi. Zdradzamy tajniki home stagingu – radzimy, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży. Zaglądamy też do pokoju dziecka. A w ramach akcji "Zrób to sam" prezentujemy prostą instrukcję wykonania kwietnika.</p>
M jak Mieszkanie 2/2020

W lutowym numerze M jak Mieszkanie przedstawiamy wnętrza przyjazne zarówno ludziom, jak i zwierzakom. Podpowiadamy, jak eksponować sztukę w mieszkaniu. Zapraszamy całą rodzinę do stołu na pyszne śniadanie. Projektujemy M2 w stylu francuskim oraz łazienkę o powierzchni 2,7 m2. Wybieramy najpiękniejsze płytki na ściany i podłogi. Zdradzamy tajniki home stagingu – radzimy, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży. Zaglądamy też do pokoju dziecka. A w ramach akcji "Zrób to sam" prezentujemy prostą instrukcję wykonania kwietnika.

Spis treści M jak Mieszkanie 02/2020
nowości

Polecamy modne meble i dodatki

moodboard

Na przekór zimie wprowadzamy do wnętrz słoneczne odcienie. Zgaszone sprawdzają się na większych powierzchniach – tapetach, dywanach, tapicerce. A nasycone idealnie pasują do dodatków.

trendy

Rozbielone chłodne pastele spokojnie wybudzają nas ze snu. Nigdzie się nie śpiesząc, zgodnie z rytmem natury, obserwujemy w sypialni motywy ze świata roślin i zwierząt.

Nie chodzi o metraż czy koszty. Liczą się rozwiązania dające wrażenie przepychu. Eleganckie materiały, zróżnicowane kształty. Połączenie japońskiego minimalizmu z klimatem paryskiej kamienicy.

tak mieszkamy

– To, co było najważniejsze w tym projekcie, to podejście właścicieli. Od początku założyli, że dzielą się wnętrzem ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi – wyjaśnia Marcin Konopka z Ministerstwa Spraw we Wnętrzach. – Z tym że nie miało być ono „dostosowane” do potrzeb zwierząt, a raczej zaprojektowane dla ludzi i zwierzaków tak, by estetyka na tym nie ucierpiała.

Gdy po trwających od jakiegoś czasu poszukiwaniach nowego lokum Ola z mężem już zaczynali wątpić, że to się w ogóle uda, zadzwonił do nich dziadek Andrzeja. – Moje stare mieszkanie jest teraz zwykłą rupieciarnią i nikt go od lat nie używa. Ale zajrzyjcie do niego, może się wam spodoba – zaproponował.

Niezwykła kolekcja współczesnych rzeźb i obrazów towarzyszy Tomkowi na co dzień – w jego sopockim mieszkaniu. Zyskuje na tym i sfera osobista, i praca zawodowa Tomka, który z dzieł plastycznych chętnie czerpie inspiracje do własnych projektów wnętrz.

pasują do wnętrza

W mieszkaniu Mileny i Krzysztofa królują biel i jasne drewno. Współgrają one z mocnymi barwami oraz wzorami. W projektach mebli wyraźnie widać miłość właścicieli do czworonożnych pupili.

Aleksandra i Andrzej cenią sztukę oraz proste rozwiązania. W ich łódzkim mieszkaniu biel stanowi tło dla obrazów. A drewno w ciepłym odcieniu i żółte akcenty kolorystyczne spajają wnętrza.

Zaplanowane w każdym szczególe mieszkanie Tomka zachwyca dziełami sztuki i dobrym designem. Klasyka miesza się tu z nowoczesnością, a czarno-białą kolorystykę rozświetlają barwne obrazy.

architekt radzi

Często wystarczą proste rozwiązania, jak zmiana lokalizacji drzwi lub budowa szklanej ścianki, by mieszkanie stało się bardziej funkcjonalne i wyraziste. Oto przykład – nieduże M2 w Łodzi – zaprojektowane dla młodej pary, w stylu francuskiego apartamentu.

kupujemy

Przyjazne miejsce do pracy można zaaranżować nawet na 2 m². Wystarczy wydzielić przestrzeń z salonu czy sypialni i odpowiednio ją wyposażyć. W co? Zabieramy cię w świat mebli i akcesoriów biurowych.

Cenni pomocnicy przydatni w każdym domu. Dzięki nim nie tylko potrawy, lecz także aranżacje kuchni czy jadalni nabierają doskonałego smaku. Wyróżniają się ciekawymi kształtami i kolorami, wykonaniem z drewna, tworzywa sztucznego, a nawet aluminium. Młynki do soli lub pieprzu to ważni gracze na naszych stołach.

Zapewniają podłogom i ścianom odporność nie tylko na wodę. A przy tym wprowadzają do wnętrza kolor, wzór, fakturę. Przedstawiamy modne płytki, które doskonale spisują się w codziennym użytkowaniu i równie dobrze prezentują w kuchni czy łazience.

radzimy

Jeszcze do niedawna mało znane zjawisko, dziś jednak cieszy się coraz większym uznaniem. Mowa o home stagingu, czyli przygotowaniu mieszkania na sprzedaż bądź wynajem. Pozornie wydaje się to łatwe, jednak w praktyce możemy nie dostrzegać mankamentów wnętrza, które natychmiast zauważy zainteresowany kupnem czy wynajmem.

Zgodnie z powiedzeniem: „Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi”, przygotujemy dziś najważniejszy posiłek dnia. Od niego zależy bowiem nasza aktywność i samopoczucie przez wiele godzin. Podsuwamy kilka sprawdzonych przepisów, rozwiązań oraz sprzętów ułatwiających prace w kuchni.

kuchnia

– Miał być duży, dębowy, dla całej naszej czteroosobowej rodziny – mówi Łukasz. I jest! Stół połączony z półwyspem, z możliwością doczepienia blatu, podpięcia laptopa. Co więcej, udało się go zmieścić w zaledwie 9-metrowej kuchni.

łazienka

Mieszkanie w starej kamienicy, z maleńką i wysoką łazienką. Do tego otoczoną ścianami nośnymi, więc bez szans na jej powiększenie. Architektce udało się jednak zmieścić tu wszystko, na czym zależało Alicji i Marcinowi, i jeszcze sprawić, że wnętrze jest efektowne.

nowości łazienkowe

Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji.

zrób to sam

Pochodzące z lasów tropikalnych Tillandsie coraz częściej goszczą w naszych domach. Powieszone w oknach lub pod sufitem oplątwy wyglądają jak lewitujące w przestworzach. Proponujemy dodać im ładną oprawę – ażurowy kwietnik z miedzianego drutu i kawałka drewna. Do samodzielnego wykonania, nawet w kwadrans.

pokój dziecka

Anna, projektantka wnętrz i mama Euniki, podkreśla, że aranżacja azylu dziecka powinna iść w parze z szybko ewoluującymi potrzebami małego mieszkańca. Właśnie dlatego w pokoju córki postawiła na kolorystyczną bazę oraz łatwe do wymiany rozwiązania.

przegląd

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku

spotkania

Znamy już kolor roku 2020 Pantone – to Classic Blue, czyli ciemne wcielenie niebieskiego. Dlaczego akurat ta barwa i jak skorzystać z jej dobrodziejstw?

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum

NOWY NUMER

[mjakmieszkanie-issue-generator] - Zajawka kup dostęp - dolna

Kup dostęp
M jak mieszkanie 03 2021