Z dobrym charakterem

2020-01-07 13:57 Tekst Małgorzata Pawlak Zdjęcia i stylizacja Mr. & Mrs. Oh! Wedding Storytellers Projekt Aleksandra Przedecka/Zmiana Planu
Jadalnia
Autor: Mr. & Mrs. Oh! Wedding Storytellers PUNKT I LINIA A PŁASZCZYZNA Olę i Andrzeja zafascynowało malarstwo Wassilego Kandinsky’ego. Kompozycja VIII z 1923 roku, którą zobaczyli w Muzeum Guggenheima, zrobiła na nich tak duże wrażenie, że… poprosili tatę Oli, by stworzył dla nich kopię tego obrazu. Tata Marek Makowski, artysta malarz po akademii, chętnie podjął się zadania. Olej na płótnie zajął centralne miejsce na ścianie salonu.

Gdy po trwających od jakiegoś czasu poszukiwaniach nowego lokum Ola z mężem już zaczynali wątpić, że to się w ogóle uda, zadzwonił do nich dziadek Andrzeja. – Moje stare mieszkanie jest teraz zwykłą rupieciarnią i nikt go od lat nie używa. Ale zajrzyjcie do niego, może się wam spodoba – zaproponował.

NOWY NUMER

[mjakmieszkanie-issue-generator] - Zajawka kup dostęp - górna

Kup dostęp
M jak Mieszkanie - zajawka 06/2020
Spis treści M jak Mieszkanie 02/2020
nowości

Polecamy modne meble i dodatki

moodboard

Na przekór zimie wprowadzamy do wnętrz słoneczne odcienie. Zgaszone sprawdzają się na większych powierzchniach – tapetach, dywanach, tapicerce. A nasycone idealnie pasują do dodatków.

trendy

Rozbielone chłodne pastele spokojnie wybudzają nas ze snu. Nigdzie się nie śpiesząc, zgodnie z rytmem natury, obserwujemy w sypialni motywy ze świata roślin i zwierząt.

Nie chodzi o metraż czy koszty. Liczą się rozwiązania dające wrażenie przepychu. Eleganckie materiały, zróżnicowane kształty. Połączenie japońskiego minimalizmu z klimatem paryskiej kamienicy.

tak mieszkamy

– To, co było najważniejsze w tym projekcie, to podejście właścicieli. Od początku założyli, że dzielą się wnętrzem ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi – wyjaśnia Marcin Konopka z Ministerstwa Spraw we Wnętrzach. – Z tym że nie miało być ono „dostosowane” do potrzeb zwierząt, a raczej zaprojektowane dla ludzi i zwierzaków tak, by estetyka na tym nie ucierpiała.

Gdy po trwających od jakiegoś czasu poszukiwaniach nowego lokum Ola z mężem już zaczynali wątpić, że to się w ogóle uda, zadzwonił do nich dziadek Andrzeja. – Moje stare mieszkanie jest teraz zwykłą rupieciarnią i nikt go od lat nie używa. Ale zajrzyjcie do niego, może się wam spodoba – zaproponował.

Niezwykła kolekcja współczesnych rzeźb i obrazów towarzyszy Tomkowi na co dzień – w jego sopockim mieszkaniu. Zyskuje na tym i sfera osobista, i praca zawodowa Tomka, który z dzieł plastycznych chętnie czerpie inspiracje do własnych projektów wnętrz.

pasują do wnętrza

W mieszkaniu Mileny i Krzysztofa królują biel i jasne drewno. Współgrają one z mocnymi barwami oraz wzorami. W projektach mebli wyraźnie widać miłość właścicieli do czworonożnych pupili.

Aleksandra i Andrzej cenią sztukę oraz proste rozwiązania. W ich łódzkim mieszkaniu biel stanowi tło dla obrazów. A drewno w ciepłym odcieniu i żółte akcenty kolorystyczne spajają wnętrza.

Zaplanowane w każdym szczególe mieszkanie Tomka zachwyca dziełami sztuki i dobrym designem. Klasyka miesza się tu z nowoczesnością, a czarno-białą kolorystykę rozświetlają barwne obrazy.

architekt radzi

Często wystarczą proste rozwiązania, jak zmiana lokalizacji drzwi lub budowa szklanej ścianki, by mieszkanie stało się bardziej funkcjonalne i wyraziste. Oto przykład – nieduże M2 w Łodzi – zaprojektowane dla młodej pary, w stylu francuskiego apartamentu.

kupujemy

Przyjazne miejsce do pracy można zaaranżować nawet na 2 m². Wystarczy wydzielić przestrzeń z salonu czy sypialni i odpowiednio ją wyposażyć. W co? Zabieramy cię w świat mebli i akcesoriów biurowych.

Cenni pomocnicy przydatni w każdym domu. Dzięki nim nie tylko potrawy, lecz także aranżacje kuchni czy jadalni nabierają doskonałego smaku. Wyróżniają się ciekawymi kształtami i kolorami, wykonaniem z drewna, tworzywa sztucznego, a nawet aluminium. Młynki do soli lub pieprzu to ważni gracze na naszych stołach.

Zapewniają podłogom i ścianom odporność nie tylko na wodę. A przy tym wprowadzają do wnętrza kolor, wzór, fakturę. Przedstawiamy modne płytki, które doskonale spisują się w codziennym użytkowaniu i równie dobrze prezentują w kuchni czy łazience.

radzimy

Jeszcze do niedawna mało znane zjawisko, dziś jednak cieszy się coraz większym uznaniem. Mowa o home stagingu, czyli przygotowaniu mieszkania na sprzedaż bądź wynajem. Pozornie wydaje się to łatwe, jednak w praktyce możemy nie dostrzegać mankamentów wnętrza, które natychmiast zauważy zainteresowany kupnem czy wynajmem.

Zgodnie z powiedzeniem: „Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi”, przygotujemy dziś najważniejszy posiłek dnia. Od niego zależy bowiem nasza aktywność i samopoczucie przez wiele godzin. Podsuwamy kilka sprawdzonych przepisów, rozwiązań oraz sprzętów ułatwiających prace w kuchni.

kuchnia

– Miał być duży, dębowy, dla całej naszej czteroosobowej rodziny – mówi Łukasz. I jest! Stół połączony z półwyspem, z możliwością doczepienia blatu, podpięcia laptopa. Co więcej, udało się go zmieścić w zaledwie 9-metrowej kuchni.

łazienka

Mieszkanie w starej kamienicy, z maleńką i wysoką łazienką. Do tego otoczoną ścianami nośnymi, więc bez szans na jej powiększenie. Architektce udało się jednak zmieścić tu wszystko, na czym zależało Alicji i Marcinowi, i jeszcze sprawić, że wnętrze jest efektowne.

nowości łazienkowe

Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji.

zrób to sam

Pochodzące z lasów tropikalnych Tillandsie coraz częściej goszczą w naszych domach. Powieszone w oknach lub pod sufitem oplątwy wyglądają jak lewitujące w przestworzach. Proponujemy dodać im ładną oprawę – ażurowy kwietnik z miedzianego drutu i kawałka drewna. Do samodzielnego wykonania, nawet w kwadrans.

pokój dziecka

Anna, projektantka wnętrz i mama Euniki, podkreśla, że aranżacja azylu dziecka powinna iść w parze z szybko ewoluującymi potrzebami małego mieszkańca. Właśnie dlatego w pokoju córki postawiła na kolorystyczną bazę oraz łatwe do wymiany rozwiązania.

przegląd

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku

spotkania

Znamy już kolor roku 2020 Pantone – to Classic Blue, czyli ciemne wcielenie niebieskiego. Dlaczego akurat ta barwa i jak skorzystać z jej dobrodziejstw?

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum