M jak Mieszkanie - 2019-09
Autor: Mariusz Bykowski <p>We wrześniowym wydaniu M jak Mieszkanie 2019 otwieramy kuchnię na salon. Podpowiadamy rozwiązania, które optycznie łączą albo oddzielają obie strefy. Przedstawiamy małe aneksy kuchenne oraz pomysłowe wyspy. Jeszcze przed początkiem roku szkolnego urządzamy pokój dla nastolatka. Zdradzamy sekrety zdrowego snu, wybieramy dobry materac, aranżujemy sypialnię. Przyglądamy się też z bliska bateriom, które pomagają nam oszczędzać wodę.</p>
M jak Mieszkanie 9/2019

We wrześniowym wydaniu M jak Mieszkanie 2019 otwieramy kuchnię na salon. Podpowiadamy rozwiązania, które optycznie łączą albo oddzielają obie strefy. Przedstawiamy małe aneksy kuchenne oraz pomysłowe wyspy. Jeszcze przed początkiem roku szkolnego urządzamy pokój dla nastolatka. Zdradzamy sekrety zdrowego snu, wybieramy dobry materac, aranżujemy sypialnię. Przyglądamy się też z bliska bateriom, które pomagają nam oszczędzać wodę.

Spis treści M jak Mieszkanie 09/2019
nowości

Polecamy modne meble i dodatki

moodboard

Narodził się na wschodnim wybrzeżu USA. Choć jest kojarzony z luksusem, cechują go spokojna elegancja oraz naturalne barwy i materiały. Docenia motywy morza, plaży.

trendy

To połączenie sprawdza się w wielu stylach: skandynawskim, japońskim, rustykalnym, eko… Stwarza idealne warunki do relaksu. Ożywczo działa na nie obecność koloru pomarańczowego i roślin.

Sypialnia dla współczesnych nomadów Zachodu. W klimacie afrykańskim, podróżniczym. Pełna faktur i wyrazistych form.

tak mieszkamy

– A gdyby tak przenieść się nad morze… – pomyśleli Hania i Tomasz, spędzając kiedyś urlop w Trójmieście. Szczęśliwie się złożyło, że za jakiś czas firma, w której pracuje Tomek, otwierała na Wybrzeżu filię. Nie zastanawiali się długo, kupili mieszkanie w Gdyni i pełni nowych nadziei opuścili Śląsk.

– Dobrze urządzone mieszkanie ułatwia nam codzienne życie. Sprawia, że otwierając rano oczy, uśmiechamy się i cieszymy z tego, gdzie jesteśmy – mówi Joanna, właścicielka oraz projektantka eklektycznych wnętrz w legnickiej kamienicy.

Tu krzyżują się drogi rozsianych po świecie krewnych – ale nie tylko. W nowoczesnym mieszkaniu w starej toruńskiej kamienicy spotykają się odległe epoki, a style z różnych kontynentów odsłaniają to, co wspólne.

pasują do wnętrza

W gdyńskim mieszkaniu Hani i Tomasza miękkie tkaniny i kolorowe akcenty w strefie dziennej kontrastują z graficzną czarno-białą aranżacją łazienki. Właściciele lubią otaczać się roślinami, także w wersji drukowanej.

Właścicielka mieszkania w Legnicy jest projektantką wnętrz. Bardzo starannie zestawiła stylizowane elementy ze współczesnym wyposażeniem. Zjawiskowy efekt!

Wystrój mieszkania Janine odzwierciedla jej podróże i zainteresowania. Wnętrza urządzone są w stylu nowoczesnym. Nie brakuje w nich także, bliskich jej sercu, odniesień do Japonii.

architekt radzi

Otwieramy ją na salon, by mieć więcej przestrzeni dziennej. A potem lekko przysłaniamy, zachowując granicę między strefą gotowania a relaksu. Przykład? Prezentowane mieszkanie w Gdańsku.

rekomendacje

Niemal nieograniczona paleta barw malowanych drzwi wewnętrznych marki POL-SKONE kładzie kres kompromisom aranżacyjnym, związanym z tym elementem wystroju. Wolność wyboru w połączeniu z jakością i trwałością akrylowej powłoki sprawiają, że bez wahania przyznajemy im Rekomendację.

kuchnia

– Gdy projektowałam naszą kuchnię, panowała moda na biel. Trendy jednak przemijają, chciałam spróbować czegoś innego – mówi Magda. Połączyła więc biel z szarością, a fronty frezowane z gładkimi. I choć początkowo nie każdy był przekonany do jej wizji, dziś wszyscy przyznają, że „dobrze to wymyśliła”.

promocja

Ważny w urządzaniu łazienki nurt eko to nie tylko kwestia oszczędzania wody i energii, lecz także stawiania na wysoką jakość oraz trwałość rzeczy. Szczególną rolę odgrywają tu baterie – przykładem modele z linii Alba VerdeLine marki Ferro. Ale warto zadbać również o charakter aranżacji, by i nią cieszyć się niejeden sezon.

Mogłoby się wydawać, że szeroka, pojemna szuflada nie może poruszać się płynnie, z lekkością. Nic bardziej mylnego. Model LEGRABOX marki Blum zrewolucjonizował system kuchennego przechowywania. Łączy wytrzymałość z elegancją.

Pokój, w którym zasypiamy i się budzimy, powinien być starannie zaprojektowany. Wyposażony w ładne meble oraz dodatki – służące do wypoczynku, przechowywania, tworzenia kameralnego nastroju. Podczas urządzania go, za punkt wyjścia warto uznać łóżko z idealnie dopasowanym materacem. Odpowiedni model i kompletne wyposażenie sypialni znajdziesz w Salonach Agata.

radzimy

Budzimy się! Wypoczęci i pełni energii. Bez bólu kręgosłupa, z lekką głową. To zasługa wieczornych rytuałów, wystroju sypialni oraz prawidłowo dobranych materaca, łóżka, pościeli. Służymy poradą w każdej kwestii.

pokój dziecka

– Hip, hip, hura! – zawołały dziewczynki, gdy się okazało, że dostaną piętrowe łóżko. Ale nie tylko to marzenie się spełniło. Mają pastelowy pokój, w którym bardzo dobrze im się mieszka.

kupujemy

Urządzenie pokoju młodzieżowego nie obejdzie się bez udziału głównego lokatora. Kilkunastolatek ma przeważnie jasno sprecyzowane zainteresowania i oczekiwania co do wystroju własnej przestrzeni. Warto wsłuchać się w jego potrzeby i wspólnie podjąć niełatwe decyzje. Powodzenia!

ekodom

Ograniczenie jej zużycia to sprawa ważna dla domowego budżetu, a także dla środowiska. Dlatego tak duże znaczenie mają i zmiana naszych przyzwyczajeń, i technologiczne patenty. Sprawdzamy, jakie rozwiązania oferują nam producenci.

przegląd

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku

spotkania

Zaczęło się od sosnowej komody, która w nowym domu nie wyglądała ładnie. Małgosia pomalowała mebel na czerwono, zmieniła uchwyty. Rezultat zaskoczył ją i zainspirował do kolejnych przeróbek.

remontujemy

Odważnie wkroczyły na salony, wygodnie się rozsiadły i czują jak u siebie. Jedne płynnie przechodzą w strefę dzienną. Inne zaznaczają swoją obecność wyspą. A nam podobają się wszystkie! Bo lubimy przygotowywać posiłki, będąc w centrum życia rodzinnego.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum

NOWY NUMER

[mjakmieszkanie-issue-generator] - Zajawka kup dostęp - dolna

Kup dostęp
M jak mieszkanie 03 2021