Punkt styczny

2019-08-02 11:24 Tekst Paweł Kaliński Zdjęcia Mariusz Bykowski Stylizacja Eliza Mrozińska Projekt Katarzyna Grant/Grant Studio
Salon
Autor: Mariusz Bykowski DOBRE OTWARCIE Tuż po przekroczeniu drzwi mieszkania wchodzi się do salonu. Sprowadzone z Włoch kanapy (Domingo) mają poduchy wypełnione pierzem, dzięki temu są po amerykańsku miękkie. Pufy, wykonane według projektu Katarzyny, nie utrudniają przejścia – są lekkie jak piórko. Wystarczy chwycić za skórzany uchwyt, by przenieść każdy z nich w dowolne miejsce. Błękitny grzejnik (Zehnder) powtarza barwę i rytm fałd zasłon. GDZIE KUPIĆ: poduszki lniane, pled – NAP

Tu krzyżują się drogi rozsianych po świecie krewnych – ale nie tylko. W nowoczesnym mieszkaniu w starej toruńskiej kamienicy spotykają się odległe epoki, a style z różnych kontynentów odsłaniają to, co wspólne.

Spis treści M jak Mieszkanie 09/2019
nowości

Polecamy modne meble i dodatki

moodboard

Narodził się na wschodnim wybrzeżu USA. Choć jest kojarzony z luksusem, cechują go spokojna elegancja oraz naturalne barwy i materiały. Docenia motywy morza, plaży.

trendy

To połączenie sprawdza się w wielu stylach: skandynawskim, japońskim, rustykalnym, eko… Stwarza idealne warunki do relaksu. Ożywczo działa na nie obecność koloru pomarańczowego i roślin.

Sypialnia dla współczesnych nomadów Zachodu. W klimacie afrykańskim, podróżniczym. Pełna faktur i wyrazistych form.

tak mieszkamy

– A gdyby tak przenieść się nad morze… – pomyśleli Hania i Tomasz, spędzając kiedyś urlop w Trójmieście. Szczęśliwie się złożyło, że za jakiś czas firma, w której pracuje Tomek, otwierała na Wybrzeżu filię. Nie zastanawiali się długo, kupili mieszkanie w Gdyni i pełni nowych nadziei opuścili Śląsk.

– Dobrze urządzone mieszkanie ułatwia nam codzienne życie. Sprawia, że otwierając rano oczy, uśmiechamy się i cieszymy z tego, gdzie jesteśmy – mówi Joanna, właścicielka oraz projektantka eklektycznych wnętrz w legnickiej kamienicy.

Tu krzyżują się drogi rozsianych po świecie krewnych – ale nie tylko. W nowoczesnym mieszkaniu w starej toruńskiej kamienicy spotykają się odległe epoki, a style z różnych kontynentów odsłaniają to, co wspólne.

pasują do wnętrza

W gdyńskim mieszkaniu Hani i Tomasza miękkie tkaniny i kolorowe akcenty w strefie dziennej kontrastują z graficzną czarno-białą aranżacją łazienki. Właściciele lubią otaczać się roślinami, także w wersji drukowanej.

Właścicielka mieszkania w Legnicy jest projektantką wnętrz. Bardzo starannie zestawiła stylizowane elementy ze współczesnym wyposażeniem. Zjawiskowy efekt!

Wystrój mieszkania Janine odzwierciedla jej podróże i zainteresowania. Wnętrza urządzone są w stylu nowoczesnym. Nie brakuje w nich także, bliskich jej sercu, odniesień do Japonii.

architekt radzi

Otwieramy ją na salon, by mieć więcej przestrzeni dziennej. A potem lekko przysłaniamy, zachowując granicę między strefą gotowania a relaksu. Przykład? Prezentowane mieszkanie w Gdańsku.

rekomendacje

Niemal nieograniczona paleta barw malowanych drzwi wewnętrznych marki POL-SKONE kładzie kres kompromisom aranżacyjnym, związanym z tym elementem wystroju. Wolność wyboru w połączeniu z jakością i trwałością akrylowej powłoki sprawiają, że bez wahania przyznajemy im Rekomendację.

kuchnia

– Gdy projektowałam naszą kuchnię, panowała moda na biel. Trendy jednak przemijają, chciałam spróbować czegoś innego – mówi Magda. Połączyła więc biel z szarością, a fronty frezowane z gładkimi. I choć początkowo nie każdy był przekonany do jej wizji, dziś wszyscy przyznają, że „dobrze to wymyśliła”.

promocja

Ważny w urządzaniu łazienki nurt eko to nie tylko kwestia oszczędzania wody i energii, lecz także stawiania na wysoką jakość oraz trwałość rzeczy. Szczególną rolę odgrywają tu baterie – przykładem modele z linii Alba VerdeLine marki Ferro. Ale warto zadbać również o charakter aranżacji, by i nią cieszyć się niejeden sezon.

Mogłoby się wydawać, że szeroka, pojemna szuflada nie może poruszać się płynnie, z lekkością. Nic bardziej mylnego. Model LEGRABOX marki Blum zrewolucjonizował system kuchennego przechowywania. Łączy wytrzymałość z elegancją.

Pokój, w którym zasypiamy i się budzimy, powinien być starannie zaprojektowany. Wyposażony w ładne meble oraz dodatki – służące do wypoczynku, przechowywania, tworzenia kameralnego nastroju. Podczas urządzania go, za punkt wyjścia warto uznać łóżko z idealnie dopasowanym materacem. Odpowiedni model i kompletne wyposażenie sypialni znajdziesz w Salonach Agata.

radzimy

Budzimy się! Wypoczęci i pełni energii. Bez bólu kręgosłupa, z lekką głową. To zasługa wieczornych rytuałów, wystroju sypialni oraz prawidłowo dobranych materaca, łóżka, pościeli. Służymy poradą w każdej kwestii.

pokój dziecka

– Hip, hip, hura! – zawołały dziewczynki, gdy się okazało, że dostaną piętrowe łóżko. Ale nie tylko to marzenie się spełniło. Mają pastelowy pokój, w którym bardzo dobrze im się mieszka.

kupujemy

Urządzenie pokoju młodzieżowego nie obejdzie się bez udziału głównego lokatora. Kilkunastolatek ma przeważnie jasno sprecyzowane zainteresowania i oczekiwania co do wystroju własnej przestrzeni. Warto wsłuchać się w jego potrzeby i wspólnie podjąć niełatwe decyzje. Powodzenia!

ekodom

Ograniczenie jej zużycia to sprawa ważna dla domowego budżetu, a także dla środowiska. Dlatego tak duże znaczenie mają i zmiana naszych przyzwyczajeń, i technologiczne patenty. Sprawdzamy, jakie rozwiązania oferują nam producenci.

przegląd

Zobacz, co ciekawego pojawiło się ostatnio na naszym rynku

spotkania

Zaczęło się od sosnowej komody, która w nowym domu nie wyglądała ładnie. Małgosia pomalowała mebel na czerwono, zmieniła uchwyty. Rezultat zaskoczył ją i zainspirował do kolejnych przeróbek.

remontujemy

Odważnie wkroczyły na salony, wygodnie się rozsiadły i czują jak u siebie. Jedne płynnie przechodzą w strefę dzienną. Inne zaznaczają swoją obecność wyspą. A nam podobają się wszystkie! Bo lubimy przygotowywać posiłki, będąc w centrum życia rodzinnego.

Szukasz innych wydań ?

Sprawdź archiwum